Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

VI Mistrzostwa Pomorza w Armwrestlingu
VI Mistrzostwa Pomorza w Armwrestlingu / fot. armpower.net

SENIORZY NA VI MISTRZOSTWACH POMORZA

Do startu zgłosiło się wielu znanych i bardzo doświadczonych zawodników. Nie zabrakło przedstawicieli z takich klubów jak: MCKiS Tytan Jaworzno, Złoty Tur Gdynia, Forma Wołomin, Złoty Lew Lębork czy Złoty Orzeł Choszczno. Oprócz licencjonowanych zawodników w zawodach wzięło udział kilku przyszłych adeptów siłowania na ręce. W klasyfikacji ogólnej nie pozajmowali miejsc medalowych, ale z całą pewnością „nie oddali skóry” tak łatwo, zaskakując swoją postawą niejednego, doświadczonego armwrestlera.

W kat. do 63 kg zwyciężył Jarosław Potaczała z Lęborka. Ciekawostką jest to, że miejsce drugie przypadło jego bratu – Tomkowi. Ostatnie miejsce medalowe wywalczył gospodarz – Karol Piotrzkowski.

W kat. do 70 kg tryumfował zawodnik z Formy Wołomin – Arkadiusz Bielicki. Złoto nie przyszło jednak mu łatwo. Co prawda do finału dostał się bez żadnej porażki, ale walkę finałową przegrał z zawodnikiem z Lęborka – Tomaszem Okrójem. Jednak drugi, rozstrzygający pojedynek finałowy był już na jego korzyść. W ten sposób Tomek musiał zadowolić się jedynie miejscem drugim. Miejsce trzecie przypadło Karolowi Buchcarowi z Wołomina.

W kat. do 78 kg bez „potu na czole” złoto wywalczył Piotr Bartosiewicz z Choszczna. Miejsce drugie przypadło, coraz bardziej widocznemu na arenie polskiego siłowania na ręce Radosławowi Staroniowi z Arm Rast. Brąz wywalczył Paweł Baniewicz (Złoty Tur Gdynia).

W kat. do 86 kg, po przerwie w startach przodował Tomasz Piotrowicz z Gdyni. Miejsce drugie przypadło przedstawicielowi Jaworzna – Damianowi Drogoszowi. Miejsce trzecie, po przejściu do startów w wyższej kategorii wywalczył Chrystian Rieger z Gdyni.

W kat. do 95 kg bezapelacyjnie zwyciężył Mariusz Grochowski z MCKiS Tytan Jaworzno. Jego główny przeciwnik w tej kategorii – Bartosz Raczyński z Choszczna musiał zadowolić się miejscem drugim. Miejsce trzecie przypadło nie zrzeszonemu zawodnikowi – Bartłomiejowi Rogalskiemu.

W ostatniej kategorii, +95 kg chęć na złoto mieli dwaj zawodnicy: Artur Głowiński z Choszczna oraz Stanisław Kwidziński z Pruszcza Gdańskiego. W rezultacie obronną ręką wyszedł zawodnik z Choszczna, który pokonał swojego głównego rywala dwukrotnie: raz w eliminacjach i raz w finale. Miejsce trzecie wywalczył Grzegorz Wabnik z Lęborka.