logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Futbol amerykański dla ciebie?
/ fot. trojmiasto.pl
W Gdyni trenuje drużyna... futbolu amerykańskiego! Każdy - kto skończył 16 lat - ma prawo do niej dołączyć. Może to z Trójmiasta wywodzić się będzie następca Sebastiana Janikowskiego, chłopaka rodem z Wałbrzycha, który w tej dyscyplinie zarabia miliony za oceanem?

Futbol amerykański w formie zorganizowanej pojawił się w naszym regionie jesienią ubiegłego roku. W Redzie powstało Pomorze Seahawks, które na boisku tamtejszego MOKSiR podjęło naukę abecadła tej dyscypliny. Treningi prowadził Maciej Cetnerowski, który grał w USA w lidze szkolnej, a oprócz niego inicjatorem tego przedsięzięcia był Sebastian Krzysztofek. W lutym tego roku, aby zwiększyć zasięg oddziaływania oraz zdobyć lepszą promocję dla swoich zadań, klub przeniósł się do serca Gdyni. Jego bazą stały się tereny Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Bema 33. Obecnie drużyna liczy 30 członków. Wciąż jest jednak otwarta na nowych adeptów. Szczegółowe informacje o naborze dostępne są pod adresem www.pomorze-seahawks.pzfa.pl.

- Istnieje tylko dolna granica wieku - 16 lat. Nie ma ograniczeń co do wagi i wzrostu. Ważne są chęci, zaangażowanie i ciężka praca. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu w: czwartki, soboty i niedziele - podkreśla Michał Pęczek (Pomorze Seahawks).

Pomorscy pasjonaci futbolu amerykańskiego nie zamierzają ograniczać się tylko do treningów. Na wiosnę 2007 roku chcieliby przystąpić do premierowego sezonu ligowego w Polsce! W naszym kraju funkcjonuje już narodowy związek oraz wiele drużyn. Od 1999 roku w stolicy istnieje Warsaw Eagles, a Poznań ma 1KFA Wielkopolska Fireballs. W marcu wzięły one udział w międzynarodowym turnieju z udziałem Duńczyków i Czechów. Dolny Śląsk szczyci się dwoma zespołami Wrocław Devils i The Crew Wrocław, która mają grać w lidze... czeskiej. Futbol dotarł ponadto do: Szczecina (Husaria), Krakowa (Tigers), Łodzi (Cytryny), Łomży (Jackals) oraz Katowic, Białegostoku, Lublina...
2006-05-16 - trojmiasto.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Inne szaleństwa - inne

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1