logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Kusznierewicz i Życki startują w Wiosennych Mistrzostwach Europy
/ fot. kusznierewicz.pl

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki wrócili do Europy po startach w Stanach Zjednoczonych. W Neapolu polscy żeglarze walczą w regatach o Mistrzostwo Półkuli Wschodniej, znanych też jako Wiosenne Mistrzostwa Europy.


„Do regat zgłosiło się 72 zawodników, z 22 państw. Wśród naszych przeciwników znów znaleźli się medaliści mistrzostw świata, medaliści igrzysk olimpijskich, zwycięzcy pucharów świata” – mówią Kusznierewicz i Życki.
Zaplanowany na poniedziałek pierwszy wyścig nie odbył się ze względu na brak wiatru.
„Od rana było zimno, wilgotno i - co najgorsze - brakowało wiatru. Choć koło południa wszystkie załogi zostały wyholowane z portu na trasę regat, wiatru nadal było jak na lekarstwo i wszyscy zawodnicy cierpliwie czekali na zmianę tej sytuacji. Lekki wiatr pojawił się dopiero około 16-ej, i pomógł nam… wrócić do portu po tym, jak sędzia regat przełożył pierwszy wyścig na następny dzień. Przemarzliśmy tego dnia tak mocno, że ciągnęliśmy losy, który z nas po powrocie do hotelu jako pierwszy wskoczy pod gorący prysznic. Prognozy na następne dni, choć mało optymistyczne jeśli chodzi o wiatr, zapowiadają przynajmniej niewielkie ocieplenie.”


2006-04-18 - DEM /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty wodne - Żeglarstwo

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1