Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Dobry początek Polaków w windsurfingowych MŚ
Dorota Staszewska prowadzi w MŚ
Dorota Staszewska prowadzi w MŚ / fot. dorotastaszewska.com
Dorota Staszewska wygrała pierwszy wyścig mistrzostw świata w Formule Windsurfing. Na drugim miejscu przypłynęła Marta Hlavaty, a na czwartym Zofia Klepacka.

Wśród mężczyzn Wojciech Brzozowski zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

W Melbourne, gdzie rozgrywane są zawody, wiał we wtorek bardzo słaby wiatr i udało się rozegrać tylko jeden wyścig kobiet.
Więcej szczęścia mieli panowie, którzy dwukrotnie stanęli na starcie. Wojciech Brzozowski zajął trzecie miejsce w pierwszym wyścigu, a w drugim był czwarty. Polaka wyprzedza tylko Francuz Julien Quentel, który wygrał jeden wyścig, a w kolejnym był drugi.
Paweł Hlavaty zajmuje 25. miejsce (21 i 33). Łukasz Konieczny jest 26 (24 i 32), a Hubert Mokrzycki 29. (35, 29). Michał Polanowski, który został zdyskwalifikowany w pierwszym wyścigu plasuje się na 37. pozycji (60 i 19).