szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Paweł Szkopek w siódmym rzędzie
/ fot. szkopek.pl
Sobotnia sesja kwalifikacyjna przed wyścigiem dziewiątej rundy mistrzostw świata klasy World Supersport, w której występuje jedyny reprezentant Polski – Paweł Szkopek, przebiegała ze zmiennym szczęściem dla całej stawki zawodników.

Nad torem van Drenthe, zlokalizowanym w pobliżu holenderskiego Assen, dwukrotnie wywieszono czerwoną flagę. Zmusiło to motocyklistów zjazdu do boksów i oczekiwania na rozpoczęcie dalszej części treningu mierzonego.

Reprezentujący czeski zespół K+L Intermoto Czech Republic 30-latek z Dobrzykowa zaprezentował się w dniu dzisiejszym lepiej niż w piątek. Polski jeździec poprawił swoje wczorajsze najlepsze okrążenie o ponad 1.5 sekundy i z wynikiem 2’12.103 zajął 26-tą lokatę, plasującą go w siódmym rzędzie.

Pierwsze pole startowe na starcie do jutrzejszego wyścigiem wywalczył Sebastien Charpentier. Francuz osiągnął czas o 3.938 sekundy lepszy od Polaka.

Rozegrany przed południem drugi trening wolny zakończył się bardzo podobnie do późniejszej sesji kwalifikacyjnej. Paweł Szkopek zajął w nim 26-te miejsce, osiągając czas jednego okrążenia 2’12.913.