logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Wszyscy są zgodni - najtrudniej walczy się z mrozem...
Prognozy nie zapowiadały się aż tak srogo, pierwszej nocy temperatura miejscami spadła nawet do - 18 st. C, kolejna nie będzie cieplejsza... Jest bardzo zimno, ale mimo to dobry humor nie opuszcza zawodników. Wszyscy walczą, obmyślają strategię, planują jak rozłożyć siły gdzie odpocząć i jak długo. Każda godzina snu może tu przesądzić o tym jak daleko odejdą konkurencyjne zespoły i kto wygra BERGSON WINTER CHALLENGE 2005.

Zawodnicy opuścili kolejne 6 punków kontrolnych. Czołówka pięciu drużyn mija się między sobą na poszczególnych odcinkach trasy - idą równo, motywując się wzajemnie - taki układ znacznie wzmaga rywalizację sportową między najlepszymi, starają się nie zostawać w tyle, przed nimi jeszcze ciągle nie lada wyzwanie.
Pierwszy na Punkcie Kontrolnym nr - 14 Polanica Zdrój jest zespół nr 6 - Hellmann Salomon Adventure Team (czas przyjścia na punkt 16.26), trzy minuty później zjawia się zespół nr 4 - Speleo Salomon Isostar. Tu drużyny mogą pozostać maksimum 3 godziny.
Krótki odpoczynek, zaraz po tym wdzięczne odcinki na nartach biegowych. Impreza rozwija się bardzo dynamicznie. W między czasie dowiadujemy się, że decyzją Sędziego Głównego punkt kontrolny nr 17 zostaje wyłączony z trasy. Zawodnicy udadzą się bezpośrednio z punktu 16 na punkt nr 18, Kamienna - szczyt. Tym samym, ze względu na bardzo trudne warunki pogodowe na trasie etap nart biegowych zostaje skrócony o ok. 10 km. Zawodnicy z PK-16 biegną bezpośrednio do PK-18.
Zespoły, które rozpoczęły etap nr 5 - narty biegowe - czują się dobrze, ciągle mają jeszcze dużo siły. Nie opuszcza ich dobry humor. Spośród pięciu pierwszych zespołów w Polanicy najkrócej odpoczywał Speleo Salomon Isosar. Już po 1,5 h ruszyli pokonać blisko 30 km trasę na nartach biegowych.
Jako ostatni, z wiodącej piątki, strefę zmian w Polanicy opuszcza zespół z Finlandii - odpoczywali prawie 3 h, ze względu na osłabienie organizmu koleżanki z zespołu.
Trudne warunki pogodowe, wysiłek i mokre od śniegu ubrania to idealny podkład pod przeziębienie i grypę, na które narażeni są zawodnicy. Wiedzą o tym doskonale - na strefie zmian - największą popularnością oprócz ciepłej herbaty i posiłku cieszyła się aspiryna.
Czołówka pierwszych 5 zespołów coraz bardziej zostawia w tyle kolejne 5 teamów. Gdy o 21.50 na PK -16 dotarli już zawodnicy z zespołu Speleo Salomon Isostar oraz Hellmann Salomon Adventure Team, na punkt nr 14 nie dotarło ciągle jeszcze pięć zespołów.
To jeszcze nawet nie połowa trasy - przed najwytrwalszymi druga noc zawodów. Zaczyna być bardzo ciężko. Po 12 punkcie jako pierwszy z zawodów wycofał się zespół Holendrów.
Za zawodnikami dwóch pierwszych zespołów, które opuściły już PK 16, ponad 160 km trasy.
Relacje na bieżąco można śledzić na stronach www.adventurerace.pl. Tam też będą pojawiały się zdjęcia z trasy.


2005-03-02 - BERGSON /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Rowery
Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Jogging i trekking
Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Narciarstwo
Szukaj w kategorii: Ratownictwo - POPR

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1