szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Polscy żeglarze w czołowej "10" ME
W Gdynie zakończyły się ME w żeglarskiej klasie 470
We wtorek w Gdyni zakończyły się żeglarskie mistrzostwa Europy w klasie 470. Nieźle wypadły polskie załogi, które uplasowały się w czołowej "10" rywalizacji w swoich grupach. W ostatnim dniu zawodów niestety nie udało się rozegrać żadnego wyścigu, a powodem były słabe warunki wiatrowe.

Tym samym jako ostateczne zostały zaliczone rezultaty uzyskane po poniedziałkowych wyścigach. W rywalizacji kobiet w najsilniejszej, "złotej" grupie polska załoga Katarzyna Tylińska i Zuzanna Gładysz zajęła siódmą pozycję. Słabiej spisała się druga nasza para Marta Petrasz i Gabriela Brzóska, która uplasowała się na 20. pozycji. Zmagania wygrały Francuzki Ingrid Petitjean i Nadege Douroux.

W rywalizacji mężczyzn w tzw. "srebrnej" (słabszej) grupie Polacy: Rafał Sawicki i Piotr Szwoch zajęli szóste miejsce. W "złotej" grupie triumfowała argentyńska załoga Javier Conte i Juan de la Fuente, ale złoty medal mistrzostw przypadł Brytyjczykom Nickowi Rogersowi i Joe Glanfieldowi.