logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Magiczny Spacer po Warszawie
Magiczny Spacer po Warszawie
Magiczny Spacer po Warszawie / fot. ...
Sto trzydzieści osób wzięło udział w Magicznym Spacerze po Warszawie – pierwszej tego typu imprezie dla amatorów Nordic Walking, zorganizowanej 15 stycznia przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Fundację Aktywni.

Choć same tylko zapisy internetowe zgromadziły ponad 300 chętnych do marszu, nie dopisała pogoda i wielu ostatecznie zostało w domu. Jednak ci, którym niestraszna była mżawka i styczniowy wiatr, pojawili się w biurach zawodów. Największe powodzenie miała najdłuższa, czterokilometrowa trasa, która zaczynała się na Rynku Nowego Miasta. Mniej chętnych wybierało trasę trzykilometrową (start w okolicach Domu Polonii) oraz dwukilometrową (start przy pomniku Kopernika). Znaleźli się też uczestnicy, dla których cztery kilometry okazały się za krótkie i trasę tę pokonali dwukrotnie.

- Co prawda nie dopisała nam pogoda, o wiele przyjemniej i magiczniej wędrowałoby się w zaśnieżonej scenerii, przy lekkim mrozie. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej, bo impreza ma tak atrakcyjny charakter, że chciałbym, żebyśmy na stałe wpisali ją do kalendarza imprez, organizowanych co roku przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji - deklaruje Janusz Kopaniak, dyrektor WOSIR.

Uczestnicy Magicznego Spaceru powędrowali przez Starówkę, i Krakowskie Przedmieście, do pomnika Kopernika. Marsz odbywał się w normalnym ruchu ulicznym, żeby jednak nie utrudnić życia innym spacerowiczom i turystom, uczestnicy marszu startowali co piętnaście minut w kilkunastoosobowych grupach. Pozwoliło to również dobrać zawodników pod względem poziomu technicznego i kondycji fizycznej.

„Każdą z grup poprowadził instruktor Nordic Walking. Dlatego na marsz zaprosiliśmy nie tylko doświadczonych Nordic Walkerów, ale również osoby, które nigdy nie miały w rękach kijów. Była to doskonała okazja do zrobienia pierwszego kroku pod okiem wykwalifikowanego instruktora” – powiedziała po marszu Anna Majerkiewicz - Kępa, prezes fundacji Aktywni.

Wśród instruktorów brylowała rekordzistka Polski w pchnięciu kulą - Ludwika Chewińska, dla której Nordic Walking stał się nowym sportowym wyzwaniem.

Podczas marszu uczestnicy dokonywali dobrowolnych wpłat na rzecz leczenia Katarzyny Woty, instruktorki i popularyzatorki Nordic Walking wśród Amazonek, samej zmagającej się z chorobą nowotworową. Organizatorzy prosili o wpłatę symbolicznej złotówki, udało się jednak uzbierać 408,50 zł.

Po pokonaniu trasy marszu, każdy uczestnik brał udział w losowaniu nagród, a także mógł napić się gorącej kawy lub herbaty, dzięki uprzejmości czterech warszawskich restauracji, które wsparły Magiczny Spacer, a także ufundowały nagrody dla uczestników - kolacje i zniżki. Były to:

Restauracja Freta 33 (ul. Freta 33/35) - oprócz kawy zapewniła uczestnikom dziesięcioprocentowy upust na wybrane potrawy w restauracji, za okazaniem numeru startowego.

Restauracja Nomia (Rynek Nowego Miasta 13/15) - zapewniła herbatę dla uczestników, a także trzy kolacje dla dwóch osób, do wykorzystania do 15.02.2011 r..

Restauracja Boruta (ul. Freta 38) - również zapewniła herbatę, a dodatkowo zaoferowała uczestnikom dziesięcioprocentowy upust na wybrane potrawy, za okazaniem numeru startowego.

Restauracja Fret @ Porter (ul. Freta 37) - zapewniła kawę dla uczestników marszu, ufundowała także nagrodę - kolację dla dwóch osób oraz dwie butelki wina musującego, a także dziesięcioprocentowy upust na wszystkie potrawy, wszystkim uczestnikom - za okazaniem numeru startowego, do wykorzystania do 30.01.2011 r.Magiczny Spacer po Warszawie
15 stycznia 2011, godz. 16:00-19:00
Start/meta: Rynek Nowego Miasta
Trasa: Rynek Nowego Miasta, Rynek Starego Miasta, Plac Zamkowy do Krakowskiego Przedmieścia, okrążenie pomnika Kopernika, powrót tą samą trasą.
Dystans: ok. 4 km.
Opłata startowa: 9 zł + 1 zł dobrowolnej wpłaty na rzecz leczenia p. Katarzyny Woty, instruktorki i popularyzatorki Nordic Walking wśród Amazonek, samej zmagającej się z chorobą nowotworową.

Magiczny Spacer po Warszawie - galeria zdjęć

Magiczny Spacer po Warszawie - konferencja prasowa

Organizatorzy:

Fundacja Aktywni
Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Patronat:

Super Express
Aktivpro.pl
Polskie Amazonki Ruch Społeczny
Stowarzyszenie "Amazonki" Warszawa-Centrum
2011-01-18 - aktivpro.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Nordic walking

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1