Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Vendetta na Krymie
Denis Cyplenkow
Denis Cyplenkow / fot. armpower.net
Jeszcze do niedawna mało kto słyszał o takim zawodniku jak Denis Cyplenkow. Wiele osób nawet nie wyobrażało sobie, że z tego Strongmana będzie bardzo dobry siłacz na rękę.

Swoją karierę sportową ukraiński zawodnik rozpoczął od Armwrestlingu, ale przez długi czas startował w zawodach Stong Man. Został nawet mistrzem Rosji w 2006 roku. Wrócił jednak do korzeni armwrestlingowych i od razu dostał propozycję udziału w zawodowym pojedynku o tytuł Mistrza Interkontynentalnego Organizacji PAL na rękę lewą w kat. super ciężkiej. Walkę o tytuł stoczył ze swoim rodakiem Andrejem Puszkarem

Pojedynek rozegrano 13 czerwca w Jałcie na Krymie podczas Gali Armwrestlingu Zawodowego organizacji PAL. W trzech, sześciorundowych pojedynkach spotkali się sami zawodnicy międzynarodowego formatu. Pojedynek pierwszy to starcie lewej ręki w kategorii do 78 kg Artema Tajnowa z Ukrainy z Ainarsem Cirponisem z Litwy. Zwyciężył w nim ukraiński zawodnik, kończąc rywalizację z wynikiem 5:1. W drugim pojedynku, w kategorii super ciężkiej na rękę prawą spotkali się: Aleksej Semerenko z Ukrainy oraz Dimitri Kirilenko z Białorusi. Tutaj, podobnie jak w poprzedniej walce wielkim zwycięzcą został ukraiński zawodnik, z łatwością wygrywając wszystkie sześć rund.

W pojedynku wieczoru Denis Cyplenkow po prostu królował przy stole. Przepaść fizyczna, psychiczna oraz wytrzymałościowa pomiędzy zawodnikami jest tak wysoko, że nie da się opisać. Cyplenkow pokonał Puszkara 6:0 bez większego wysiłku. Denis wręcz bawił się ze swoim rywalem, popuszczając mu prawie w każdej rundzie swoją rękę, a następnie przeprowadzał zwycięski atak.