szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Brązowy medal Tomasza Szewczyka
/ fot. armpower.net
Tomasz Szewczyk wywalczył brązowy medal w klasyfikacji generalnej na IV Mistrzostwach Świata Studentów w Armwrestlingu

Już po raz czwarty z rzędu w malowniczym rejonie Powedniki (koło Moskwy) odbyły się coroczne „Mistrzostwa Świata Studentów”. Organizatorem jak zwykle była Rosyjska Federacja Armwrestlingu. Całe mistrzostwa odbyły się w dniach 11 – 12 marca 2008 roku (11 marca – lewa ręka, 12 marca – prawa ręka). Do startu stanęło prawie 150 sportowców.

Od samego początku nikt nie przypuszczał, że „Mistrzostwa Świata Studentów” przyniosą tak spektakularny sukces. W kuluarach mówiono, że takiego typu zmagania nie przetrwają więcej niż jedną, no może dwie światowe edycje. Jednak z roku na rok impreza ta znacznie się rozrasta. W zeszłorocznych mistrzostwach (2007 rok) wystartowało ponad 150 sportowców w tym trzech reprezentantów Polski: Tomasz  Szewczyk z Tomaszowa Mazowieckiego, Mateusz Wyrwa oraz Dariusz Groch z Niska. Co prawda z zeszłorocznych mistrzostw przywieźliśmy tylko jeden medal (Tomasz Szewczyk – brąz w kat. do 70 g), ale za to bardzo dobry start (otarli się o podium) dwóch pozostałych reprezentantów pokazał, że liczymy się na arenie studenckiego, międzynarodowego armwrestlingu.

Zasady rywalizacji mistrzostw są trochę inne niż ogólnie przyjęte w światowej rywalizacji. Co prawda wszyscy walczą według przepisów WAF (do dwóch przegranych), ale za to miejsce medalowe liczone jest w sumie dwuboju lewej i prawej ręki.

Tegoroczne mistrzostwa dla Polski przyniosły jeden światowy krążek. Tomasz Szewczyk z Tomaszowa Mazowieckiego na „IV Mistrzostwach Świata Studentów w Armwrestlingu – Rosja 2008” w klasyfikacji generalnej wywalczył brązowy medal.

Pierwszego dnia mistrzostw (ręka lewa) Tomek na czternaście startujących osób w kategorii do 75 kg uplasował się na miejscu 6. Drugiego dnia (ręka prawa) na miejscu drugim. Suma dwuboju ręki lewej i prawej dała mu brązowy medal.

Drugi nasz zawodnik – Piotr Szczerba z Konicpola w klasyfikacji generalnej uplasował się na miejscu dziesiątym, na 12 startujących.