szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Polacy daleko
/ fot. skz.sopot.pl
W otwartych mistrzostwach Polski w żeglarskiej klasie 505 najlepsza rodzima załoga zajęła... jedenaste miejsce. To zła wróżba przed mistrzostwami Europy w tej żeglarskiej specjalności. Pierwszy wyścig zaplanowano w Sopocie we wtorek na godzinę 11.00. Medalistów poznamy 1 września.

Do kontynentalnego championatu zgłosiło się 50 załóg z 11 krajów. 28 z nich, w tym pięć z Polski sprawdziło formę na sopockim akwenie w krajowych mistrzostwach. Z wiatrem momentami dochodzącym do 25 węzłów, najlepiej poradzili sobie Niemcy - Borys Herrmann i Julien Kleiner. Kolejne miejsca zajęły duety australijski (Michael Quirk/Pete Holden) oraz brytyjski (Jim Hunt/Norman Byrd).

Dla Polaków nie starczyło miejsc w czołowej "10". Złoto w krajowych mistrzostwach zdobyli Michał Korneszczuk i Krzysztof Krempeć, których w formule otwartej sklasyfikowano dopiero na jedenastej pozycji. Srebro przypadło Jakubowi Pawlukowi i Michałowi Radmerskiemu, a brąz zdobyła załoga miejscowego SKŻ Hestia,Przemysław Zagórski/Piotr Juckiewicz.