logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
BERGSON WINTER CHALLENGE 2005
...
... / fot. ...
Zimowy rajd ekstremalny
Kolejna edycja BERGSON WINTER CHALLENGE 2005 - zimowego rajdu ekstremalnego klasy adventure racing - odbędzie się w dniach 27 lutego - 6 marca 2005 r. na terenie Kotliny Kłodzkiej. Zespoły zmagać się będą niezwykle trudnymi i wymagającymi trasami oraz ekstremalnymi zadaniami specjalnymi. Dla wielu z nich będzie to prawdziwe wyzwanie.

BERGSON WINTER CHALLENGE to:
- ekstremalne zimowe zawody klasy adventure racing
- dynamiczne i widowiskowe konkurencje i zadania specjalne
- wytrzymałość, rywalizacja, krańcowe wycieńczenie
- ekstremalne przeżycia
- prawdziwe sportowe emocje

Z każdą kolejną edycją BERGSON WINTER CHALLENGE stawał się coraz bardziej prestiżowymi zawodami. Obecnie wśród zawodów adventure racing jest to:
- jedna z najlepszych imprez w Europie pod względem atrakcyjności, trudności i medialności,
- największa zimowa impreza w Europie, a druga na świecie,
- największa i najbardziej popularna i prestiżowa impreza w Polsce,
- jedna z grona prestiżowych imprez zaliczanych do Pucharu Świata w 2005 roku.

W roku 2004 BERGSON WINTER CHALLENGE otrzymały rangę eliminacji do Mistrzostw Europy. Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone bardzo profesjonalnie, co sprawiło, że na całym świecie impreza zyskała splendor i uznanie. Ponadto w Polsce, dzięki licznym przekazom medialnym, każdy miłośnik aktywnego spędzania czasu zetknął się z nazwą imprezy, a większość widziała relacje telewizyjną lub prasowe z zawodów.

Doceniając poziom organizacyjny oraz atrakcyjność i widowiskowość zawodów BERGSON WINTER CHALLENGE, organizatorzy Pucharu Świata polską imprezę, jako jedyne zawody z Europy Środkowowschodniej, do cyklu największych imprez na świecie - bardzo prestiżowego grona Adventure Race World Series 2005 (www.arworldseries.com)

Na trasie BWC 2005 zespoły będą miały do pokonania wielokilometrowe dystanse w skrajnie trudnych warunkach. Na trasie będą czekały na nich widowiskowe zadania i odcinki specjalne (m. in. zjazdy i wychodzenia na linach, wspinaczka na linie, mosty linowe, crossy terenowe, drabinka alpinistyczna, eksploracja jaskiń i sztolni). Zawodnicy będą musieli się wykazać niezwykłą wytrzymałością, umiejętnością precyzyjnej orientacji w terenie, zdolnością posługiwania się specjalistycznym sprzętem.

Kontakt i szczegółowe informacje:
www.adventurerace.pl
e-mail: info@adventurerace.pl


2005-02-10 - Waldemar Skrzypiński/aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty ekstremalne - Offroad

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1