logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Aeroklub Polski przed zjazdem
Aeroklub Polski
Aeroklub Polski / fot. ...
    Nadzwyczajny Zjazd Krajowy sprawozdawczo-wyborczy Aeroklubu Polskiego stanie przed wieloma trudnymi zadaniami mającymi dostosować go do obowiązującego prawa oraz zmieniających się warunków rozwoju lotnictwa. 2 kwietnia delegaci będą musieli zdecydować o przyszłości nie tylko Aeroklubu Polskiego, ale również rozwoju lotnictwa sportowego i rekreacyjnego w naszym kraju.

Aktualny stan prawny Aeroklubu, zarówno jego struktury, jak i statut, nie nadążają za przemianami następującymi w polskim prawodawstwie. Przede wszystkim Aeroklub nie jest związkiem stowarzyszeń, nie spełnia w związku z tym wymagań ustawy o "Kulturze Fizycznej i Sporcie" stawianych polskim związkom sportowym. Dlatego zjazd musi podjąć decyzję o rozpoczęciu prac, które dostosują struktury Aeroklubu Polskiego do wymagań ustawy i pozwolą przekształcić go w Związek Sportów Lotniczych.
    Poprzedni zjazd zobowiązał zarząd do zarejestrowania Aeroklubu jako organizacji pożytku publicznego. Sąd rejestrowy odrzucił jednak ten wniosek. Problemem stał się tu brak podziału działalności Aeroklubu na działalność odpłatną i nieodpłatną oraz brak określenia zakresu działalności gospodarczej. Aby tą rejestrację zrealizować konieczne są więc kolejne zmiany w statucie.
    Aeroklub stoi również przed problemem przystosowania się do coraz bardziej dynamicznie rozwijających się nowych form działalności lotniczej. Chodzi tu przede wszystkim o przejęcie kontroli nad lotnictwem ultralekkim, które może przysporzyć Areoklubowi wielu nowych członków.
    Dużo emocji wzbudzi zapewne problem liczby osób w zarządzie Aeroklubu. W tej chwili w zarządzie zasiada 26 osób. Zdaniem wielu członków tak duże ciało nie jest w stanie sprawnie zarządzać związkiem. Wiele emocji budzi również rozbudowane biuro zarządu, które zatrudnia 35 osób.
    Delegaci na zjazd będą więc mieli o czym dyskutować.

2005-03-22 - DEM /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty powietrzne - Balony
Szukaj w kategorii: Sporty powietrzne - Motolotnie
Szukaj w kategorii: Sporty powietrzne - Samoloty
Szukaj w kategorii: Sporty powietrzne - Spadochrony
Szukaj w kategorii: Sporty powietrzne - Szybowce

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1