logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
VIP o NW:

Mariola Bojarska-Ferenc

Prezenterka znalazła się na kursie przede wszystkim ze względu na swoją pracę. - Poznawanie nowych form rekreacji jest moją pracą – tłumaczy prezenterka. Dziennikarka szuka nowinek w świecie aktywności ruchowych, aby włączyć je do swojego programu. - To jest tak prosta forma ruchowa, że warto zachęcić do niej ludzi – komentuje Mariola Bojarska.

- Najbardziej mnie interesuje, co z kijami można zrobić, aby wykorzystać je jako suchą zaprawę przed nartami. Wcześniej robiłam ćwiczenia z kijkami narciarskimi, ale one ślizgają się po powierzchni – dodaje. Według prezenterki kurs jest profesjonalnie przygotowany i prowadzony. - Szkolenie jest bardzo dobrze przygotowane. Ja całe życie uprawiałam różne sporty i zawsze jestem zaiteresowana nowinkami. Dlatego uważam, że takie kursy są bardzo potrzebne. Cieszę się, że takie fundacje istnieją. Trzeba współpracować z różnymi organizacjami. Im więcej ludzi zajmuje się danym tematem, tym łatwiej jest coś zrobić – wyjaśnia Mariola Bojarska.

Uczestniczka szkolenia nie miała dużego doświadczenia z marszem Nordic Walking.  - Pierwszy raz spotkałam ludzi z kijkami miesiąc temu w Tajlandii. Zobaczyłam jak kobiety i mężczyźni maszerują z Nordic Walking po ulicach. Tam ludzie nie wstydzą się ćwiczyć. Rano na ulicach jest wiele osób uprawiających jogging, ćwiczących w parku, chodzących na spacery – opowiada dziennikarka. Sama nie była przekonana do tej aktywności ruchowej. - Nie cierpię chodzić. Sam spacer nigdy mnie nie interesował. Z Nordic Walking nigdy nie chodziłam, ale chciałam spróbować, dlatego tu jestem – mówiła na początku spotkania dziennikarka. Po paru ćwiczeniach okazało się, że Nordic Walking jest w stanie zachęcić najbardziej zagorzałych przeciwników chodzenia.

powrót

 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1
VIP o NW:

Mariola Bojarska-Ferenc

Mariola Bojarska-Ferenc, dziennikarka telewizyjna, prezenterka i propagatorka zdrowego ruchu była uczestniczką szkolenia dla instruktorów Nornic Walking zorganizowanego przez fundację Aktywni.

więcej...

Marek Szuster
„Nordic Walking otwiera nowy rozdział w moim sportowym życiu” – mówi Marek Szuster, rekordzista świata w 24-godzinnym marszu z kijkami na bieżni mechanicznej.
więcej...

Alina Matuszkowiak
„Nordic Walking jest proste do nauki, ponieważ bazuje na podstawowej formie ruchu, jaką jest marsz” – mówi Alina Matuszkowiak instruktor, szef wyszkolenia Nordic Walking Polska.
więcej...

Robert Korzeniowski
Nordic Walking został wymyślony nie tylko po to, żeby było śmieszniej, ale żeby było zdrowiej i lepiej" - mówi mistrz olimpijski.
"Szczególnie ludzie, którzy mają nadwagę, bądź problem z uaktywnieniem się, wspomagając się kijami mogą swobodnie maszerować i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu" - mówi Robert Korzeniowski, który „odkrył” Nordic Walking po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego w Atenach.
więcej...

 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1