logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Aktywne gminy
:: Złotów ::

ogólnie Dane teleadresowe zdjęcia
Informacje ogólne

nazwa gminy:Złotów

 

Gmina wiejska Złotów położona jest w centralnej części powiatu złotowskiego i na północnym skraju województwa wielkopolskiego. Jest to gmina obejmująca obszary wiejskie bezpośrednio okalające miasto Złotów. Na terenie gminy znajdują się 34 miejscowości, w tym 26 wsi sołeckich. Siedziba Urzędu Gminy znajduje się w Złotowie przy ulicy Leśnej 7.

Przez obszar gminy przechodzą drogi wojewódzkie:
nr 188 Piła – Chojnice,
nr 189 Bydgoszcz – Szczecin.

Przez gminę przechodzi linia kolejowa Piła – Gdańsk oraz Złotów – Więcbork.

Z terenu gminy do miasta wojewódzkiego – Poznania jest około 125 km. Odległości z gminy do innych ważnych ośrodków administracyjnych i gospodarczych wynoszą: do Warszawy 325 km, Bydgoszczy 85 km, Piły 20 km, Szczecina 197 km, Gdańska 170km, Koszalina 120 km.

Położenie gminy w rejonie o dużej lesistości terenu, wśród licznych jezior i bogatym środowisku przyrodniczym jest jednym z głównych atutów rozwojowych. Takie usytuowanie gminy jest szansą na aktywizację gospodarczą w zakresie usług rekreacyjnych i turystycznych.

Do niekorzystnych cech położenia geograficznego gminy należy zaliczyć skrajne, peryferyjne położenie w stosunku do Poznania – centrum administracyjnego regionu. Na terenie gminy nie ma żadnej drogi o znaczeniu krajowym.

Jako niekorzystną cechę uznaje się ukształtowanie przestrzenne. Obszar gminy ma kształt pasa w środku przedzielonego przez miasto Złotów.[ «« powrót do listy «« ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1