logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
IX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tańcu na Wózkach
    odbędą się w sobotę 23 kwietnia 2005 roku, o godzinie 17.00, w hali sportowej Integracyjnego Centrum Dydaktyczno - Sportowego w Łomiankach, przy ul. Staszica 2.

    W programie tańce standardowe i latynoamerykańskie w konkurencji combi i duo, pokazy zespołów tanecznych oraz loteria. Przewidywane zakończenie imprezy ok. godziny 20.00.
    W turnieju wezmą udział pary polskie oraz goście z zagranicy. Zobaczymy na parkiecie utytułowanych zawodników - Mistrzów Europy i Świata. Po ostatnich Mistrzostwach Świata, które odbyły się w listopadzie ub. roku w Tokio, mamy w swoich szeregach 5 medalowych par i wszystkie one zaprezentują się polskiej publiczności. Oprócz nich - członków kadry Polski, którzy reprezentują kraj na zawodach międzynarodowych, wystąpią również młodsze pary, które pracują bardzo intensywnie, dążąc do osiągnięcia poziomu starszych kolegów.
    Ze względu na charakter dyscypliny, jaką jest taniec, bez wątpienia daje on możliwość zorganizowania prawdziwego widowiska sportowego. Widowiska, które dostarcza bogatych wrażeń estetycznych dzięki zestawom barw, strojom zawodników, rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim elegancji ruchu tancerzy. Na emocje widzów wpływa pozytywnie również nierozerwalnie związana z tańcem muzyka. A oprawę muzyczną na turnieju zapewnia jeden z najlepszych fachowców w kraju.
    Sędziowie, oceniając tancerzy na wózkach, biorą pod uwagę takie same kryteria, jak przy ocenie par sprawnych, tzn. rytm, charakter tańca, technika oraz to wszystko, co składa się na odbiór tańca czyli choreografia, prezencja i charyzma.
    Biorąc to wszystko pod uwagę, taniec na wózkach jest niezapomnianym przeżyciem tak dla występujących par jak i dla publiczności.

Serdecznie zapraszamy!

kontakt: anna.kuran@isko.net.pl


2005-04-14 - ... /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sport niepełnosprawnych - Sport niepełnosprawnych

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1