Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Mistrz świata w klasie Mistral - Łukasz Grodzicki
Mistrz świata w klasie Mistral - Łukasz Grodzicki / fot. SKŻ Hestia Sopot

Łukasz Grodzicki (ur.1988) uczęszcza do Gdańskiego Liceum Autonomicznego, obecnie zdał do drugiej klasy. Poza żeglarstwem lubi jazdę na rowerze, a zimą na snowbordzie. Natomiast wolny czas chętnie spędza przed komputerem i przy fotografii cyfrowej.
Windsurfing zaczął trenować w wieku 10 lat w Sopockim Klubie Żeglarskim Hestia Sopot w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego.

W 2002 r. zajął pierwsze miejsce na Olimpiadzie Młodzieży i zdobył Puchar Polski oraz wywalczył mistrzostwo świata w klasie Aloha w miejscowości Largs (Szkocja). W austriackim Neusiedler uzyskał złoty medal w mistrzostwach Europy, w kategorii młodszego juniora Mistral 6,6.

Rok później zdobył mistrzostwo Europy w Pucku i wicemistrzostwo świata podczas regat w Meridzie, w Meksyku, w kategorii juniorskiej Mistral 6,6.
Podczas Młodzieżowych Długodystansowych Mistrzostw Polski w kategorii Mistral 7,4 zajął trzecie miejsce.