logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Rusza Balonowy Puchar Polski
    Już w połowie kwietnia rozpoczyna się cykl zawodów zaliczanych do Balonowego Pucharu Polski. Puchar startuje 13 kwietnia w Grudziądzu, finał zaplanowano na 25 września w Lesznie.

    Do klasyfikacji Pucharu Polski zaliczono siedem imprez balonowych rozgrywanych zgodnie z przepisami ustalonymi prze Aeroklub Polski. W Polsce w turniejach uczestniczą balony na ogrzane powietrze. Powietrze w powłoce podgrzewane jest palnikiem zasilanym ciekłym propanem. Po pogrzaniu powietrza balon zaczyna się wznosić, po wychłodzeniu powietrza lub częściowym wypuszczeniu go przez klapę spadochronową znajdującą się na szczycie balonu, zaczyna opadać. Balony tej klasy należą do najbardziej popularnych aerostatów na Świecie i w Polsce.
    Podczas zawodów rozgrywane są konkurencje polegające głównie na osiągnięciu przez pilota celu, który został określony przed startem. Wynik, czyli odległość od celu mierzona jest do markera (wstęgi z materiału obciążonej niewielką ilością piasku) wyrzucanego przez pilota z kosza balonu. W klasyfikacji liczony jest jedynie pilot - dowódca balonu, niezależnie od ilości osób lecących balonem. Obsługa naziemna składa się zazwyczaj z trzech - czterech osób które przygotowują balon do lotu oraz odbierają go z miejsca lądowania.

Zawody zaliczane do Balonowego Pucharu Polski:

13-17.04 IV Grudziądzkie Zawody Balonowe.(Grudziądz, Kwidzyń) - Balonowy Puchar Polski
28.04-03.05 VI Górskie Zawody Balonow (Krosno) - Balonowy Puchar Polski
25-29.05 VII Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar firmy Tent (Białystok) - Balonowy Puchar Polski
29.06 - 03.07 Krakowskie Zawody Balonowe - Balonowy Puchar Polski
18-21.08 VI Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta miasta Włocławka i Prezesa Anwilu S.A.(Włocławek) - Balonowy Puchar Polski
30.08-04.09 XXI Balonowe Mistrzostwa Polski (Białystok) - Balonowy Puchar Polski
22-25.09 XIV Balonowy Puchar Leszna (Leszno) - Balonowy Puchar Polski


2005-03-21 - DEM /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty powietrzne - Balony

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1