szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Załoga Marka Stańczyka trzecia w regatach Trofeo Zanoletti
/ fot. atomic.sails.pl
Polska załoga Nautiner Yachts Saling Team zajęła trzecie miejsce w regatach Trofeo Zanoletti, rozegranych we włoskiej miejscowości Gravedona nad jeziorem Lago Di Como. Załogę Nautiner Yachts Saling Team stanowią: Marek Stańczyk, Maciej Kołosiński, Dominik Niśkiewicz i Zbigniew Gutkowski.

W pierwszej fazie regat w swojej grupie Polacy przegrali tylko jeden wyścig z późniejszym zwycięzcą regat Matteo Simoncellim (14 w rankingu ISAF), pokonując po drodze wielu wyżej sklasyfikowanych sterników - m.in. Japończyka Nakamurę oraz znanego z regat Sopot Match Race Niemca Steffana Meistera. Drugie miejsce w grupie dawało polskiej załodze awans do półfinału, z niejasnych przyczyn organizatorzy zrezygnowali jednak z próby jego rozegrania, przechodząc od razu do fazy finałowej, w której ścigać mieli się tylko zwycięzcy grup. Polakom pozostała walka o trzecie miejsce z Anglikiem Cornahem. Po zaciętych wyścigach Nautiner Yachts wygrał mały półfinał z wynikiem 2:0, zajmując w całych regatach trzecie miejsce.

Biorąc pod uwagę bardzo mocną obsadę i wysoką rangę regat, jest to największy sukces Polski w regatach meczowego Pucharu Świata od czasów startów Karola Jabłońskiego.