logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Aktywna gmina
/ fot. aktivpress.pl
W związku dużym zainteresowaniem i licznymi pytaniami fundacja Aktywni zdecydowała się wydłużyć termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu na Aktywną Gminę. Wszystkie zainteresowane regiony mają czas do 31 lipca, na przystąpienie do akcji.

Konkurs ma na celu wyłonienie gmin, które najbardziej dbają o popularyzację sportu, rekreacji i aktywnego trybu życia na swoim terenie.
Komisja konkursowa będzie brała pod uwagę wszelkie imprezy sportowo-rekreacyjne, których organizatorami, współorganizatorami, sponsorami są gminy uczestniczące w konkursie. Konkurs dotyczy w szczególności kursów, zajęć, szkoleń, konkursów i zawodów sportowych (dla osób wszystkich kategorii wiekowych, w tym osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży, osób z nadwagą itd.) z zakresu sportu powszechnego i rekreacji, imprez integrujących lokalne społeczeństwa przez aktywność sportową oraz wszelkiego rodzaju promowania aktywności ruchowej na terenie gmin.
Konkurs obejmuje także zaplanowane, rozpoczęte i realizowane przez gminy inwestycje sportowe w okresie od 1 kwietnia 2006 r. do 30 września 2006 r. W szczególności budowę obiektów sportowych, zakup sprzętu sportowego dla poszczególnych instytucji, szkół, przedszkoli itd. Konkursem objęte są także wszelkie działania gminy polegające na wynajmowaniu i użyczaniu sprzętu sportowego.
Zwycięzca oprócz nagród otrzyma otrzyma puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, który zostanie wręczony na wielkiej finałowej imprezie plenerowej, w październiku 2006 roku.
Pierwsza edycja konkursu trwa od 1 kwietnia do 30 września 2006, termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca. Wszystkie regiony będą miały pół roku (cały sezon wiosenno-letni) na „wykazanie się” promowaniem aktywności ruchowej na swoim terenie. Konkurs zakończy się jesienią wielką, finałową imprezą plenerową. Wśród licznych gier i konkursów wielką atrakcją będzie z pewnością próba pobicia rekordu świata w 12-godzinnym biegu po bieżni mechanicznej Marka Szustera. Szuster znany jest z podejmowania nietypowych wyzwań. Do niego należy m. in. rekord świata w 24-godzinnym marszu Nordic Walking (ustanowiony 3 i 4 marca w Pałacu Kultury i Nauki), rekord świata w 12-godzinnym biegu po schodach oraz rekord Polski w 12-godzinnym biegu po bieżni mechanicznej.

Więcej informacji na temat konkursu: http://www.aktivpro.pl/konkurs_gminy.php.2006-07-03 - aktivpress.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Inne szaleństwa - inne

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1