logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Polska ekipa na mistrzostwach świata w Racketlonie
/ fot. www.racketlon.com
Znamy już wyniki losowania mistrzostw świata w Racketlonie. Jako pierwsi rozpoczną zmagania debliści i miksty. Już w najbliższą środę (31 maja) zagrają Jacek Szubert/Krystyna Szwajkowska. W pierwszej rundzie mają wolny los i czekają na przeciwników.

Losowanie mieli doskonałe - są w drugiej ćwiartce i nie wpadają na zawodników rozstawionych z numerem 1 lub 2. Następnego dnia zagra Paweł Kozłowski i Sylwia Borek przeciwko parze angielsko-walijskiej Woods/Woods.
Jeśli uda im się wygrać, kolejny mecz zagrają tego samego dnia przeciwko parze niemieckiej rozstawionej z numerem 2 Stamm/Altmann (Altmann
jest drugą zawodniczką światowego rankingu w singlu). W deblu jedyna polska para Jacek Ładny/Norbert Stolicki zagra w czwartek przeciwko Szwedom Wall/Hakansson i nie będzie to łatwy mecz.

W turnieju drużynowym Polacy zmierzą się z Francuzami. Jeśli uda się im ich pokonać to kolejnym przeciwnikiem będzie drużyna Walii lub Belgii. Byłoby to całkiem dobre losowanie gdyby nie osłabienie drużyny polskiej, w której nie znajdzie się trzech najlepszych polskich zawodników (Borys, Rykowski, Wyszyński), którzy tym razem nie mogli pojechać. Mimo tak znacznego osłabienia wierzymy w zwycięstwa tym bardziej, że nie zabraknie dwóch czołowych polskich zawodniczek czyli Krystyny Szwajkowskiej i Sylwii Borek.

Indywidualnie Polacy zaczną swoje pojedynki w piątek. Najwyżej w kategorii B startują Norbert Stolicki i Jacek Szubert - Norbert (grupa 10) zmierzy się z Juka Salminenem (Finlandia), Philem Reidem ze Szkocji i Rolandem Leigh z Szkocji (jest to wyjątkowo silna grupa), a Jacek (grupa 8) zagra z Gregorem Puchasem z Austrii, Keithem Lesserem z Anglii i Janem Portem z Czech.
W kategorii C Paweł Kozłowski zagra w grupie 8 przeciwko Markusowi Wagenerowi z Niemiec, Tomowi Paynowi z Anglii i Martinowi Sturc z Austrii.

Tylko zwycięzcy grup przechodzą dalej i grają systemem pucharowym (szesnastu zawodników).
W kategorii D gra sześciu Polaków. Jacek Ładny (grupa 9) gra przeciwko Wernerowi Seel z Niemiec, Ulrichowi Kempe też z Niemiec i Grekowi Georgoudis Georgios. Jacek Węglarz (grupa 12) - Owen Harris z Walii, Steffen Rath z Niemiec i Wai Kit Cheung z Hong Kongu. Jerzy Gądek (grupa 10) ma za przeciwników - Marc Unger z Niemiec, Michaly Kovec-Jakab z Węgier i Daniel Majetic z Szwecji. Robert Zemankiewicz (grupa 14) musi pokonać Martina Laurenta z Francji, Arnolda Karstena z Niemiec i Iaina Millera ze Szkocji. Stanisław Nowak (grupa 15) - Rich Clark (Anglia, Thomas Branke (Niemcy) i Liubisa Oskroban (Chorwacja). Krzysztof Burbo (grupa 16) - Jonathan Kramer (Niemcy), Raimund Heigl (Austria) i Laurent Pepin z Francji.

Mniej szczęścia miały nasze panie startujące w najwyższej kategorii Elite (A). Krystyna Szwajkowska, żeby wejść do finału musi pokonać numer jeden na świecie Lilian Druve (Szwecja), a Sylwia Borek numer 3 Szwedkę Lindę Jansson. Dwie Polki startują w kategorii juniorek - Mistrzyni Świata Sylwia Borek będzie broniła tytułu, a Magda Kamińska powalczy o medal.

VI Mistrzostwa Świata w Racketlonie rozgrywane są w Belgii.

Racketlon to stosunkowo młoda dyscyplina sportowa, która składa się z czterech „rakietowych” konkurencji: tenisa, badmintona, squasha i tenisa stołowego. Mecz wygrywa zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów. W każdej konkurencji rozgrywa się jeden set do 21 punktów.2006-05-31 - Dariusz Dąbrowski /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Inne szaleństwa - inne

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1