Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Jacek Zagor
Jacek Zagor z pucharem radia Zet
Jacek Zagor z pucharem radia Zet / fot. DEM
zobacz wiecej zdjea
    Jacek Zagor zwyciężył w międzynarodowym konkursie skoków przez przeszkody o puchar i nagrodę radia Zet, podczas rozgrywanych na warszawskim Torwarze zawodów ComputerLand Toyota World Cup 2005. Polak dosiadający konia o imieniu Volkswagen Luron wyprzedził Estończyka Reina Pilla i Czecha Kamila Papouska.

Konkurs o puchar radia Zet rozgrywany był w systemie dwufazowym, tzn. przejazd składał się z dwóch części - do drugiej byli dopuszczeni tylko ci jeźdźcy, którzy bezbłędnie ukończyli pierwszą fazę. Sztuki tej dokonało zaledwie 12 zawodników spośród 37 startujących. Z tej dwunastki najszybciej i bez błędów drugą fazę, z przeszkodami do 145 cm, przejechał Jacek Zagor.

Polak dobrze zaprezentował się również podczas zwykłego (jednofazowego) konkursu skoków z przeszkodami do wysokości 135 cm o puchar i nagrodę ComputerLandu. Zagor na koniu Potomak zajął tam czwarte miejsce. W tej konkurencji zwyciężył Estończyk Rein Pill, który wyprzedził Łukasza Jończyka i Krzysztofa Praska.
    ComputerLand Toyota World Cup 2005 rozpoczął konkurs ujeżdżania o puchar i nagrodę ComputerLandu. Wygrała go Francuzka Karen Tebar. W stawce piętnastu startujących jeźdźców znalazło się dwoje Polaków. Jarosław Wierzchowski zajął ósme miejsce, a Żaneta Skowrońska była dziesiąta.
    ComputerLand Toyota World Cup 2005 to największa impreza jeździecka w Polsce. Pula nagród wynosi aż 240 tysięcy złotych.
    Główną stawką imprezy są trzy miejsca w wielkim finale PŚ w skokach, organizowanym w połowie kwietnia w Los Angeles. Wyjazd na Florydę zapewnił już sobie dotychczasowy lider klasyfikacji, olimpijczyk Grzegorz Kubiak.