logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
The North Face Adventure Trophy 2006
/ fot. ...
Już w najbliższy piątek rozpoczyna się kolejna edycja najstarszego rajdu przygodowego w Polsce - The North Face Adventure Trophy. Uczestnicy mają do wyboru 220 lub 320 km trasy poprowadzonej najatrakcyjniejszymi szlakami Tatr, Podhala, Spiszu, Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego.

Rajdy przygodowe (ang. adventure racing) to jeden z najtrudniejszych o ile nie najtrudniejszy sport wielodyscyplinarny. Rajdy łączą w sobie biegi na orientację w terenie, kolarstwo górskie, kajakarstwo, trekking, wspinaczkę oraz wykorzystanie technik linowych, najczęściej są to zadania typu: zjazd, podchodzenie, mosty linowe” – mówią organizatorzy imprezy.
Na zespoły startujące w The North Face Adventure Trophy 2006 czeka „rajdowa normalka” czyli rower, trekking, rolki i kajak. Do tego zadania specjalne: bieg na orientację, zadania linowe, wspinaczka, przeprawa pontonowa przez jezioro, pokonywanie rzek i urwisk. Trasę w terenie wyznaczą punkty kontrolne, które zawodnicy będą musieli kolejno zaliczać posługując się mapą i kompasem. Wszystko to w ciągu długiego majowego weekendu 28.04. - 3.05.2006 r. Start i meta w Zakopanem.

Czytaj więcej o rajdzie2006-04-27 - DEM /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty wodne - Kajaki
Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Rowery
Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Wspinaczka
Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Jogging i trekking

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1