logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Powrót Bernarda Marszałka
Bernard Marszałek
Bernard Marszałek / fot. DEM
Bernard Marszałek
Bernard Marszałek / fot. DEM
Waldemar Marszałek
Waldemar Marszałek / fot. DEM
    Mistrz świata z 2003 roku w klasie O-350 Bernard Marszałek wraca na tory wyścigowe, po ciężkim wypadku jakiemu uległ w ubiegłym roku. Najważniejszym celem sezonu będą starty w mistrzostwach świata i Europy w jego koronnej kategorii - 350. Oprócz tego Marszałek będzie testował nową łódź z mocniejszym silnikiem.

"Będę startował w mistrzostwach świata i Europy w klasie O-350, to jest klasa w której byłem mistrzem świata i w której miałem wypadek. Nie ukrywam, że chciałbym ten powrót jakoś zaznaczyć. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć medal" - mówi Bernard Marszałek.
    Duże zainteresowanie środowiska wzbudza nowa łódź Marszałka, która właśnie przyjechała do Polski. "Jest to włoska łódka firmy Lucini, z silnikiem Rossi. Posiada ona wymienne elementy, można więc na niej startować w klasie O-500 i O-700. Jest to najnowszy, tegoroczny model tej łodzi." - mówi słynny ojciec zawodnika Waldemar Marszałek. "Sukcesów Bernarda w tym roku, w tej klasie nie będę zapowiadał. On się będzie dopiero uczył na tym jeździć" - dodaje dziesięciokrotny mistrz świata i Europy.
     Tak samo ostrożnie wypowiada się sam zainteresowany. "Jeżeli chodzi o klasę O-500 i O-700 to chcę się na tym przejechać i zobaczyć jak się będę w tym czuł, bo jest to na pewno trochę inna technika jazdy. Jeżeli wszystko będzie dobrze, jeżeli nic się nie będzie psuło, to być może wystartuję na jakiejś imprezie większej rangi, pod koniec sezonu. Ale szans na medal bardziej upatruję, przynajmniej w tym roku, w klasie O-350. O nowej łódce mogę na razie powiedzieć tylko tyle, że jest piękna. Myślę, że jest dobra bo na takiej samej zawodnicy włoscy zdobywali medale mistrzostw Europy" - mówi Bernard Marszałek.

2005-03-15 - DEM /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty wodne - Motorowodniactwo

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1