Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Dobre starty polskich żeglarzy we Włoszech
Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz
Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz / fot. Polskie Stow. Klasy Tornado
Dobrze spisali się nasi zawodnicy podczas rozgrywanych na włoskim jeziorze Garda zawodów Pucharu Świata. Katarzyna Szotyńska zwyciężyła w klasie Laser, a załoga Tornado Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz zajęła trzecie miejsce.

Szotyńska zwyciężyła z przewagą jedenastu punktów nad Evi Vanacker z Belgii. W klasie Laser startowała jeszcze inna Polka – Natalia Szymczyk, która ukończyła zawody na 15. miejscu.
Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz od pierwszego do ostatniego wyścigu zajmowali trzecie miejsce. Do zwycięskiej załogi - Vincenzo Sorrentino, Giorgio Colombo (Włochy) – stracili szesnaście punktów. Drugie miejsce zajęli Sergiej Dżienbajew i Oleg Riazancew z Rosji.
W klasie 470 mężczyzn Patryk Piasecki i Kacper Ziemiński zajęli szóste miejsce.