logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Rajd Zimowy samochodów terenowych
Rajd Zimowy
Rajd Zimowy / fot. Mariusz Sambor
Rajd Zimowy
Rajd Zimowy / fot. Mariusz Sambor
Rajd Zimowy
Rajd Zimowy / fot. Karol Macioł
zobacz wiecej zdjea
W ostatnich dniach zimy w dniach 18 –19 marca 2006 roku odbył się dwudniowy Rajd Zimowy samochodów terenowych 4x4. Chociaż wiosna za pasem, atmosfera rajdu była jeszcze typowo zimowa: śnieg, błoto i woda. Ze względu na ciężkie warunki w drugim dniu zmieniono drugi etap dla klasy turystycznej.

Impreza miała charakter towarzysko-sportowy, odbyła się na terenie Poligonu Pasternik oraz na terenie Centrum Rekreacji Aktywnej w Białym Kościele. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy (turystyka i extrem) mieli do pokonania kilkadziesiąt kilometrów w trudnym terenie zarówno za dnia jak i w nocy. Do rajdu przystąpiło łącznie 13 załóg: 8 w klasie turystycznej i 5 w klasie extrem.
Zmagania rozpoczął tradycyjnie widowiskowy prolog. Późnym wieczorem rozpoczął się etap nocny, na którym  zarówno kierowca jak i pilot musieli wykazać się doskonałą znajomością pracy z notatkami nawigacyjnymi oraz orientacją w terenie.
W drugim dniu zmagania rozpoczęły się na poligonie, a po południu uczestnicy i kibice przenieśli się do Białego Kościoła, gdzie w bardzo trudnych warunkach terenowych rajdowcy rozpoczęli kolejne zmagania. Z czterech załóg, które dotrwały do tego etapu, tylko jednej udało się pokonać cały odcinek.
Kibice i fani, a także osoby chcące aktywnie spędzić czas – oprócz dużej dawki adrenaliny podczas śledzenia przepraw uczestników rajdu – miały okazję wypróbować swoje umiejętności jazdy na quadach oraz pokonać prolog w samochodzie kierowanym przez doświadczonych kierowców off-road, a także odbyć przejażdżkę po poligonie. Zasłużenie, zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody (oryginalne statuetki, ciepłe polary oraz bony do salonu piękności). „Cieszy nas fakt, że coraz większe zainteresowanie rajdami okazują kobiety. W Rajdzie Zimowym 4 z 13 załóg to załogi mieszane” mówi Mariusz Gwizdowski – organizator rajdu.
Organizator zapowiada, że następna impreza odbędzie się już w długi majowy weekend „Rajd Inferno”.

2006-03-22 - Monika Fornalczyk-Główka /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty ekstremalne - Offroad
Szukaj w kategorii: Automoto - Quady

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1