Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Grabowski czwarty w Clearwater
Maciej Grabowski
Maciej Grabowski / fot. grabowski.sails.pl
Maciej Grabowski zajął czwarte miejsce w klasie Laser podczas regat rozgrywanych w Clearwater na Florydzie. W zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata zawodach Laser Midwinters East 2006 zwyciężył Australijczyk Brendan Casey, przed Matiasem Del Solarem z Chile.

„Były to kolejne (po Miami OCR rozgrywanymi w styczniu) zawody o najwyższym współczynniku trudności – tzw. Grade 1. (regat takich rozgrywa się tylko 7 na całym świecie podczas jednego sezonu). Na starcie stanęło 83 zawodników, rozegrano 9 wyścigów w bardzo zmiennych warunkach – przy wietrze od 5 do 25 węzłów.
Ostatecznie zająłem w tych zawodach czwarte miejsce, tracąc do zwycięzcy jedynie 2 punkty. Zwłaszcza końcówka regat była bardzo emocjonująca. Ostatnie 2 niedzielne wyścigi rozegrane przy bardzo silnym wietrze doprowadziły do pewnych przetasowań w czołowej dziesiątki, jednak mimo dobrego finiszu (4 i 3 miejsca) nie udało mi się zdobyć miejsca na podium. Punktowo zremisowałem  z 3 zawodnikiem,  jednak regulamin był w tym przypadku dla mnie niekorzystny”  - powiedział po regatach Maciej Grabowski.