logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Pierwszy w Polsce kurs dla trenerów Gymstick
Risto Kasurinen twórca Gymstick
Risto Kasurinen twórca Gymstick / fot. DEM
Zajęcia praktyczne prowadził Mikko Paunonen
Zajęcia praktyczne prowadził Mikko Paunonen / fot. DEM
Pierwszy w Polsce kurs dla trenerów Gymstick
Pierwszy w Polsce kurs dla trenerów Gymstick / fot. DEM
zobacz wiecej zdjea
Gymstick - popularny na całym świecie przyrząd do ćwiczeń doczekał się wreszcie polskich instruktorów. Pierwszych dziesięć osób otrzymało licencje do prowadzenia zajęć w naszym kraju.

Zorganizowany przez Gymstick Polska, wyłącznego przedstawiciela w Polsce World Gymstick Team, kurs poprowadzili: twórca przyrządu - Risto Kasurinen i WGT Master Trainer - Mikko Paunonen.
Zajęcia obejmowały naukę programów grupowych: Gymstick Power, Gymstick Challenge, Gymstick Health oraz ogólne zastosowanie Gymstick w ćwiczeniach indywidualnych, sporcie, rehabilitacji itp. Wzięli w nich udział przedstawiciele różnych form aktywności ruchowej - kulturystyki, fitness, aerobiku, rehabilitacji itp.
"Uważam, że Gymstick może się bardzo przydać zarówno do treningu grupowego, jak i stacjonarnego, może nam zastąpić np. siłownię. Daje nam tą przewagę, że nie potrzebujemy zbyt wiele miejsca, żeby ćwiczyć" - mówi Dariusz Brzeziński - mistrz Polski w fitness sylwetkowym.
"Niewątpliwie trening przy pomocy Gymstick jest bardzo wszechstronny. Może on przygotować do zawodów wielu sportowców w różnych dyscyplinach i w różnych konkurencjach, poprawiając cechy motoryczne ich mięśni.
Gymstick daje również możliwość ćwiczenia w domu wszystkim amatorom. W tej chwili nie wszystkich stać na regularne wizyty w klubie fitness lub na siłowni. Nie każdy też ma na to czas. Dzięki Gymstick można tak ułożyć program, że po kilku konsultacjach z instruktorem można ćwiczenia kontynuować w domu. Koszty takiego programu mogą być wówczas niewielkie"  - mówi Brzeziński.
"W polskiej grupie widzę ogromny potencjał. Instruktorzy, którzy się tu pojawili reprezentują różne dziedziny aktywności ruchowej - od typowo sportowych, czy siłowych po rekreacyjne i rehabilitacyjne" - powiedział prowadzący zajęcia Mikko Paunonen.
Zapytany dlaczego warto korzystać z Gymstick, odpowiedział: "ponieważ można z nim ćwiczyć wszędzie i bezpiecznie.
"Jedną z największych zalet Gymstick jest to, że można na powietrzu wykonywać ćwiczenia, które dotąd były dostępne tylko w sali gimnastycznej lub siłowni"- dodaje twórca Gymstick Risto Kasurinen.
Każdy uczestnik dwudniowego kursu otrzymał międzynarodową licencję World Gymstick Team uprawniającą do prowadzenia zajęć grupowych z Gymstick.

 2006-01-28 - DEM /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Fitness i kulturystyka - Gymstick

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1