logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Sebastian Kawa najlepszym sportowcem lotniczym
Laureaci Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Lotniczych Roku 2005
Laureaci Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Lotniczych Roku 2005 / fot. Aeroklub Polski
Mistrz świata w wyścigach szybowcowych Sebastian Kawa został uznany najlepszym polskim sportowcem lotniczym 2005 roku. Dziesięciu najlepszych sportowców wybrano spośród modelarzy, spadochroniarzy, szybowników itp. Wśród laureatów wszyscy mają na koncie medale mistrzostw świata lub Europy.

Nagrody laureatom wręczono podczas XI Balu Lotników, w warszawskim Hotelu Sobieski.

 

Laureaci Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Lotniczych Roku 2005:

1. Sebastian KAWA  - SPORT SZYBOWCOWY, Aeroklub Bielsko-Bialski, zdobywca złotego medalu w I Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Wyścigach Szybowcowych  Grand Prix, we Francji oraz złotego medalu w Szybowcowych Mistrzostwach Europy w klasie  Standard, Club, 18m na Słowacji. Ponadto aktualny Mistrz Świata w klasie światowej (2003) i w Klasie Club (2004).Od września 2005 zajmuje I miejsce w światowym rankingu pilotów szybowcowych FAI.

 

2. Alojzy DERNBACH- SPORT MIKROLOTOWY, Aeroklub Warszawski. Zdobywca złotego medalu podczas Mikrolotowych Mistrzostw Świata we Francji, w Motolotniach jednomiejscowych.

 

3. Janusz DAROCHA - SPORT SAMOLOTOWY, Aeroklub Częstochowski. Zdobywca dwóch złotych medali na Mistrzostwach Europy w Lataniu Precyzyjnym, w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej oraz zdobywca złotego medalu w klasyfikacji drużynowej w Rajdowych Mistrzostwach Europy, na Słowacji. Do tej pory w zawodach rangi mistrzostw Europy i świata zdobył 60 medali.

 

4. Stanisław KUBIT - SPORT MODELARSKI, zdobywca złotego medalu w Mistrzostwach Świata Seniorów w konkurencji F1E (modele szybowców sterowanych mechanicznie); zdobywca dwóch złotych medali (w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej) podczas Mistrzostw Europy Seniorów w konkurencji S6A (modele rakiet czasowych z taśmą).

 

5. Marcin WIŚNIEWSKI - SPORT MODELARSKI. Zdobywca złotego medalu w Mistrzostwach Europy Seniorów w konkurencji S3A (modele rakiet czasowych ze spadochronem) oraz złotego medalu Mistrzostw Europy Seniorów w konkurencji S6A (modele rakiet czasowych z taśmą).

 

6-7 Michał WIECZOREK - SPORT SAMOLOTOWY, Aeroklub Krakowski. Zdobywca (wraz z tatą Wacławem) złotych medali w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej Rajdowych Mistrzostw Europy, na Słowacji.

 

6-7 Wacław WIECZOREK- SPORT SAMOLOTOWY, Aeroklub Krakowski. Zdobywca złotych medali w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej Rajdowych Mistrzostw Europy, na Słowacji..

 

8. Stanisław STAROBRAT - SPORT MODELARSKI, Aeroklub Świdnik. Ustanowił w roku 2005 trzy rekordy Polski i świata w konkurencjach modeli kosmicznych.

 

9. Jerzy MAKULA - AKROBACJA LOTNICZA, Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego. Zdobywca dwóch srebrnych medali w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej w Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w Rosji.

 

10. Agnieszka KOSK - SPORT SPADOCHRONOWY - jedyna kobieta i juniorka - Aeroklub Warszawski. Zdobywczyni złotego, srebrnego i brązowego medalu w Mistrzostwach Europy juniorów w konkurencjach klasycznych w Czechach  oraz brązowego medalu drużynowego w Mistrzostwach Europy Seniorów w konkurencjach klasycznych. Aktualna Mistrzyni Świata Juniorów w celności lądowania (2004).

 2006-01-20 - aktivpress.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty powietrzne - Motolotnie
Szukaj w kategorii: Sporty powietrzne - Samoloty
Szukaj w kategorii: Sporty powietrzne - Spadochrony
Szukaj w kategorii: Sporty powietrzne - Szybowce

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1