logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Pierwsza polska załoga w Junior WRC
Michał Kościuszko i Jarosław Baran wystartują w MŚ Junior WRC 2006
Michał Kościuszko i Jarosław Baran wystartują w MŚ Junior WRC 2006 / fot. pmedia.pl
Michał Kościuszko i Jarosław Baran wystartują w MŚ 2006. Jest to pierwsza i jedyna polska załoga, która weźmie udział w cyklu Junior WRC. Krakowska załoga pojedzie samochodem Suzuki Ignis w sześciu rajdach: Szwecji, Katalonii, Sardynii, Niemiec, Finlandii i Turcji.

Polacy znaleźli się już na liście uczestników rajdowych mistrzostwach świata w kategorii junior opublikowanej przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA) i otrzymali numer startowy 44. Michał Kościuszko zadebiutował w Rajdowych Mistrzostwach Polski 2003.

„Bardzo się cieszę, że już w nadchodzącym sezonie będę mógł wystartować w Mistrzostwach Świata. To wielka szansa i jednocześnie wielkie wyzwanie. W sezonie 2006 nastawiam się przede wszystkim na zdobywanie doświadczeń i poznanie specyfiki rajdów, zaliczanych do Mistrzostw Świata. Wierzę, że taka taktyka zaprocentuje w przyszłości” - powiedział Kościuszko.

21-letni kierowca wystartuje z Jarosławem Baranem, jednym z najbardziej doświadczonych polskich pilotów rajdowych, który swoje pierwsze kroki stawiał w Rajdzie Krakowskim w 1989 roku.

„Powrót na trasy WRC bardzo mnie cieszy. Atmosfera Mistrzostw Świata jest wspaniała. Przed nami 6 różnych rajdów, w tym Rajd Szwecji, który moim zdaniem jest najpiękniejszy w całym cyklu. Czeka nas trudny rok zdobywania doświadczeń, ale jestem przekonany, że to będzie dobry sezon!” - podkreśla Baran.

Samochód do startów załogi w Mistrzostwach Świata będzie przygotowywała czeska stajnia rajdowa JM Engineering Zlin.2005-12-28 - pmedia.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Automoto - Quady

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1