logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Dąbrowski wystartuje w rajdzie Dakar
Marek Dąbrowski
Marek Dąbrowski / fot. orlenteam.pl
Marek Dąbrowski pojedzie w rajdzie Dakar mimo ciężkiej kontuzji jaką odniósł miesiąc temu. Polak wrócił właśnie z Wielkiej Brytanii, gdzie poddał się kolejnym zabiegom. Ręka nie jest jeszcze w pełni sprawna, ale motocyklista jest przekonany, że wytrzyma trudy wyścigu.

Dąbrowski na trasie trzeciego etapu rajdu Dubaj miał groźny upadek i złamał rękę. Po pobycie w miejscowym szpitalu wrócił już do kraju i przeszedł operację w Warszawie. Ostateczną decyzję o starcie Polak podjął po ostatnich zabiegach w Wielkiej Brytanii.

Rajd Dakar wystartuje w tym roku z Portugalii. Dwaj polscy motocykliści - Dąbrowski i Czachor - odlecą do Lizbony już w drugi dzień świąt. Dąbrowski otrzymał 17. numer, a Czachor 19. spośród ponad 250 motocyklistów, którzy pojadą w wyścigu. Przez pustynię pojedzie również Krzysztof Hołowczyc z pilotem Jean-Markiem Fortinem.
Czachor i Dąbrowski startują w tym morderczym rajdzie już ud kilku lat. W poprzedniej edycji Dąbrowski dojechał do Dakaru na 11. miejscu, a Czachor na 27.
Krzysztof Hołowczyc drugi raz zmierzy się z pustynnym szlakiem. W ubiegłorocznym debiucie ukończył rajd na 60. miejscu.
Rajd Dakar 2006 rozpocznie się 31 grudnia w Lizbonie i po przejechaniu ponad 9-tysięcy kilometrów, zakończy się 15. stycznia w Dakarze.2005-12-20 - DEM /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Automoto - Motocykle

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1