logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Programy Gymstick do ćwiczeń grupowych
/ fot. gymstick.net
Gymstick to nie tylko narzędzie do ćwiczeń indywidualnych w domu, biurze czy na spacerze. Na całym świecie, w wielu ośrodkach fitness i rehabilitacji ruchowej prowadzone są grupowe zajęcia Gymstick.

Program Gymstick do ćwiczeń grupowych obejmuje cztery różne zestawy zaprojektowane dla ośrodków rehabilitacyjnych, klubów fitness i siłowni.
Ćwiczenia te nazwano: Gymstick Pilates, Gymstick Health, Gymstick Power, Gymstick Challenge. Program Gymstick do ćwiczeń grupowych jest tworzony i promowany przez organizację szkoleniową o nazwie World Gymstick Team (WGT). WGT współpracuje ściśle z narodowymi Gymstick Teams w poszczególnych państwach. National Gymstick Teams są odpowiedzialne za promowanie grupowych ćwiczeń Gymstick oraz rozwijanie i nadzorowanie koncepcji Gymstick na własnym rynku.

Gymstick Pilates
„HARMONIA CIAŁA I MYŚLI”

Gymstick Pilates to zestaw ćwiczeń zapewniających kontrolę ciała oraz poprawiających siłę i wytrzymałość. Program dostosowany jest do zajęć grupowych i indywidualnych, wykonywanych w domu. Gymstick jest tu narzędziem do prostych ćwiczeń poświęconych kontrolowaniu równowagi ciała i myśli, co jest esencją Pilates.
Program Gymstick Pilates jest programem uzupełniającym trening Gymstick, aktywujący dynamiczną pracę mięśni całego ciała. Ułatwia poprawę - krok po kroku - sprężystości mięśni i poszerza zakres ruchowy. Reguluje postawę i uczy pracy ciała. Program Pilates łączy wszechstronność Gymstick ze znajomością ćwiczeń Pilates, tak by znacznie zwiększyć ich efektywność.

Gymstick Health
“ … KIEDY TRENING NIE JEST PRZYJMOWANY JAKO COŚ OCZYWISTEGO”

Program Gymstick Health jest ćwiczeniem grupowym zaprojektowanym w trosce o zdrowie uczestników zajęć. Jest on skierowany do mężczyzn i kobiet, którzy ćwiczą i pragną pozostać aktywni przez całe swoje życie.
Zajęcia w ramach programu Gymstick Health poprawiają w sposób bezpieczny i rozsądny zarówno kondycję mięśni, równowagę, jak i usprawniają układ krążeniowo-oddechowy oraz mobilność.
Trening obejmuje fazę rozgrzewki (z samym kijkiem), fazę treningu mięśni (z gumami oporowymi i kijkiem), fazę uspokajającą i ćwiczenia rozciągające z wykorzystaniem kijka.
Zajęcia w ramach programu Gymstick Health motywują uczestników zajęć i instruują jak mogą ćwiczyć za pomocą Gymstick samodzielnie, w domu lub w biurze.

Gymstick Challenge
“CZY JESTEŚCIE DOŚĆ ODWAŻNI, ABY PODJĄĆ WYZWANIE?”

Program Gymstick Challenge jest nowym kursem wzmacniającym mięśnie. Gymstick Challenge zawiera wiele typowych ćwiczeń Gymstick wzmacniających mięśnie, których celem jest poprawa koordynacji motorycznej i kontroli nad ciałem.
Kurs Challenge składa się z się z potrójnych zestawów ćwiczeń, w których przechodzi się kolejno od całościowych kombinacji ćwiczeń do ruchów efektywnych i wyizolowanych, działających na jeden lub dwa stawy w tym samym czasie.
Te potrójne zestawy ćwiczeń zwane „trio”, zawsze koncentrują się na pewnej grupie mięśni lub jakimś stawie jednocześnie. Wszystkie zestawy „trio” zaczynają się od ruchów kombinacyjnych i kończą się ruchami wyizolowanymi lub vice-versa. 
Jednym z celów programu Gymstick Challenge jest zachęcenie trenerów, instruktorów zajęć grupowych oraz trenerów indywidualnych do korzystania ze struktury kursów Gymstick Challenge zarówno podczas treningu grupowego jak i indywidualnego.

Gymstick Power
„KONTROLOWANA MOC”

Gymstick Power jest kursem grupowym, który składa się z trzech różnych faz: aerobowej rozgrzewkowej, fazy efektywnego wzmacniania mięśni, obejmującej podstawowe i kombinacyjne ćwiczenia Gymstick oraz ze spokojniejszej fazy uspokajania i rozciągania.
Ćwiczenia Gymstick Power są tak efektywne i atrakcyjne ponieważ są bardzo wszechstronne. Wykwalifikowani instruktorzy wykonują je często przy muzyce. Ćwiczenia Gymstick pomagają wyrzeźbić ciało i poprawić kondycję.
Ćwiczenia Gymstick Power są zaprojektowane zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, bez względu na to czy są to początkujący czy bardziej zaawansowani entuzjaści fitness. Gymstick Power jest przeznaczony dla ludzi, którzy pragną efektywnego treningu, poprawiającego kontrolę nad ciałem, kondycję mięśniową i wytrzymałość.

 

Czytaj więcej o Gymstick2005-12-16 - aktivpress.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Fitness i kulturystyka - Gymstick

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1