logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Co to jest Gymstick i jak go używać?
Gymstick
Gymstick / fot. gymstick.net
Mocowanie gum do kijka
Mocowanie gum do kijka / fot. gymstick.net
Pętle gum zaczepione są najczęściej o stopy
Pętle gum zaczepione są najczęściej o stopy / fot. aktivpro.pl
zobacz wiecej zdjea
Gymstick łączy w sobie laskę gimnastyczną i gumy do ćwiczeń, tworząc jeden efektywny przyrząd fitness. Składa się z kijka zrobionego z włókna szklanego i dwóch elastycznych gum.
Gumy do ćwiczeń są przymocowane do kijka za pomocą specjalnego mechanizmu mocującego. Z drugiej strony znajdują się pętle, które podczas większości ćwiczeń są zaczepione o stopy. Można w ten sposób wykonywać wszechstronne ruchy przez zaczepienie obydwu pętli mocujących pod tę samą stopą, a nawet o klamkę do drzwi.

Regulowanie oporu gum jest szybkie i proste. Można zwiększyć ich opór po prostu nawijając gumy wokół kijka. Zmniejszanie oporu odbywa się przez pozwolenie gumom na odrolowanie się. Opór można regulować nawet podczas wykonywania ćwiczeń.
Dostępne są cztery rodzaje tego urządzenia, różniące się oporem elastycznych gum i kolorem. Opór waha się od 1 do 25 kilogramów w zależności od jego poziomu i od tego czy gumy są zrolowane wokół kijka, czy nie.
Poziomy oporu są kodowane kolorami. Zielony: (lekki - do 10 kg oporu) do ćwiczeń rehabilitacyjnych i dla ludzi w podeszłym wieku. Niebieski (średni – do 15 kg): dla kobiet i sportowców w wieku juniora. Czarny (mocny – do 20 kg): dla sprawnych fizycznie kobiet, młodych sportowców i mężczyzn. Szary (extra mocny – do 25 kg) dla sprawnych fizycznie mężczyzn i sportowców.
Gymstick może być także dostarczany w wersji teleskopowej do ćwiczeń w domu i podczas wycieczek. Można również używać kijka i gum do oddzielnych ćwiczeń.


2005-12-20 - aktivpress.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Fitness i kulturystyka - Fitness
Szukaj w kategorii: Fitness i kulturystyka - Gymstick

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1