Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

25 medali żeglarzy SKŻ Hestia Sopot
Łukasz Grodzicki zdobył dwa złote medale MŚ
Łukasz Grodzicki zdobył dwa złote medale MŚ / fot. skz.sopot.pl
25 medali wywalczyli zawodnicy klubu SKŻ Hestia Sopot w minionym sezonie. Te najważniejsze, to cztery medale mistrzostw świata. Na największą gwiazdę klubu wyrósł Łukasz Grodzicki, który dwukrotnie wygrał rywalizację z najlepszymi zawodnikami globu.

W lipcu Grodzicki został młodzieżowym mistrzem świata ISAF w koreańskim Pusan, a w sierpniu wywalczył w Sopocie złoty medal w kategorii juniorów, podczas mistrzostw świata w klasie Mistral. Podczas tych samych zawodów Maja Dziarnowska zwyciężyła w rywalizacji juniorek, zaś Jan Suliński zdobył brązowy medal wśród juniorów.

Na krajowym podwórku sopoccy żeglarze zdobyli 10 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe medale. W sporcie młodzieżowym, w klasyfikacji klubów żeglarskich sopocki klub zajmuje trzecie miejsce w kraju, ustępując jedynie Spójni Warszawa i Bazie Mrągowo. W klasyfikacji ogólnej wszystkich klubów i wszystkich dyscyplin, na 2 835 klubów uplasował się na 51. pozycji.

Iga Perzyna - Mistrzostwa Polski w  klasie Mistral, kategoria Mistral Juniorek
Łukasz Grodzicki - Mistrzostwa Polski w  klasie Mistral, kategoria Mistral Mężczyzn
Łukasz Grodzicki - Mistrzostwa Polski w  klasie Mistral, kategoria Młodzieżowy Mistral Mężczyzn
Przemysław Miarczyński - Mistrzostwa Polski Formuła Windsurfing Wave
Paweł Hlavaty - Mistrzostwa Polski Formuła Windsurfing Slalom

Srebrne medale
Marta Hlavaty - Mistrzostwa Polski Formuła Windsurfing
Tomek Frydrychowicz - Długodystansowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
Małgorzata Białecka - Mistrzostwa Polski w  klasie Mistral, kategoria Młodzieżowy Mistral Kobiet
Maksymilian Wójcik - Mistrzostwa Polski w  klasie Mistral, kategoria Młodzieżowy Mistral Mężczyzn
Patryk Hronowski - Mistrzostwa Polski Juniorów Formuła Windsurfing
Andrzej Ożóg - Mistrzostwa Polski Mastersów Formuła Windsurfing
Paweł Hlavaty - Mistrzostwa Polski w Icesurfingu

Małgorzata Białecka -  Mistrzostwa Polski w  klasie Mistral, kategoria kategorii Mistral Kobiet
Anna Szczęsna - Mistrzostwa Polski w  klasie Mistral, kategoria Młodzieżowy Mistral Kobiet
Maksymilian Wójcik - Mistrzostwa Polski w  klasie Mistral, kategoria Mistral Mężczyzn
Kamil Lewandowski - Mistrzostwa Polski w  klasie Mistral, kategoria Młodzieżowy Mistral Mężczyzn