szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Drugie miejsce Polaków w Drużynowym Pucharze Europy w klasie Optimist
/ fot. optimist.sails.pl
Młodzi polscy żeglarze startujący w klasie Optimist zajęli w Berlinie drugie miejsce, podczas Drużynowego Pucharu Europy. Polska ekipę wyprzedzili tylko Włosi, którzy pokonali naszych zawodników w finale po dramatycznym pojedynku.

Zespół prowadzony przez Wojciecha Janusza wygrał 14 z 15 wyścigów eliminacyjnych (przegrana z Włochami) i w finale imprezy zmierzył się z reprezentacją Italii. Po dwóch wyścigach był remis 1:1. W decydującym wyścigu lepsi okazali się rywale i puchar powędrował do Włoch.
Drugie miejsce wywalczył zespół w składzie: Jacek Sierzputowski (MOS Iława – Nivea Top Team – kapitan), Maciek Maśkiewicz (MOS Iława), Damian Pietruszewski (MOS Iława), Mateusz Kołata (MOS Iława), Wojtek Chamier-Ciemiński (ChKŻ Chojnice).