logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Regaty Nivea Błękitne Żagle dla Warszawiaków - Finały Warszawskiego Tygodnia Żeglarskiego
/ fot. dimadve.com.pl
/ fot. dimadve.com.pl
/ fot. dimadve.com.pl
zobacz wiecej zdjea
W najbliższy weekend 10-11 września, Warszawiacy będą mieli wyjątkową okazję pokibicować młodym Optimistom (6-11 lat), w regatach NIVEA Błękitne Żagle na Zalewie Zegrzyńskim.

Klasa Optimist będzie jedną z wielu, które zaprezentują się tam, w ramach finału Warszawskiego Tygodnia Żeglarskiego. Zmagania żeglarzy będzie można oglądać od strony portu Pilawa i Emper Yachtu w Nieporęcie. Regatom będą towarzyszyć festyny żeglarskie, prezentacje jachtów, pokazy ratowników, kiermasze i koncerty szantowe oraz wiele innych. Zagrają grupy: „Za horyzontem”, „Banana Boat”, „Bezmiary” i „Róża Wiatrów”. Specjalnie dla dzieci przygotowano gry i zabawy, a w niedzielę koncert Sztormowa przygoda w błękitnej lagunie Mirka „Kowala” Kowalewskiego z grupą Zejman&Garkumpel. Koncert szant dziecięcych jest zawsze niezapomnianym przeżyciem dla najmłodszych.

Sezon regat najmłodszych żeglarzy już się kończy, mamy więc wyjątkową okazję, by zobaczyć ponad osiemdziesiąt „błękitnych” optimistów na jednym akwenie. Na „warszawskie” regaty NIVEA Błękitne Żagle przyjadą dzieci między innymi z Wolsztyna, Torunia, Łeby i Mikołajek. Gościł je będzie Yacht Klub Polski Warszawa, gdzie trenerem młodych Optimistów jest pan Jan Tomczyk. Jak podkreśla: „To wspaniała okazja, żeby zakończyć sezon żeglarski w dobrym stylu. Mamy fantastyczny akwen, zapowiada się idealna pogoda, a do tego dzieci będą mogły poobserwować regaty innych klas żeglarskich.”

Warszawiacy, nie boją się żeglarstwa. Nad Zalewem Zegrzyńskim działają aż cztery kluby UKS objęte programem NIVEA Błękitne Żagle, w których żeglują dzieci już od szóstego roku życia. UKS Marina, UKS Żagielek Spójniowy, UKS Pilawa Nieporęt i UKS Dwójka. Wszystkie mają swoje siedziby w stolicy, gdzie można zapisać dzieci do szkółki żeglarskiej oraz zdobyć informacje o żeglarstwie dziecięcym. Tylko przez UKS Pilawa Nieporęt, w ciągu 4 lat działania klubu w programie NIVEA Błękitne Żagle, przewinęło się ponad 40 młodych adeptów tego sportu. Wielu z nich, ci najbardziej zaangażowani, przechodzą później do wyższych klas żeglarskich. Zajęcia w klubach UKS prowadzone są przez cały rok. Po sezonie, kiedy dzieci z Warszawy już nie szkolą się na Zalewie Zegrzyńskim, zajęcia prowadzone są w klubie i na basenie. Dzięki temu dzieci zaczynające sezon w następnym roku są już przygotowane do żeglowania na otwartym akwenie.

   1 2 3 4   


2005-09-08 - aktivpress.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty wodne - Żeglarstwo

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1