logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Mistrzostwa Polski w klasie Mistral
Zofia Klepacka
Zofia Klepacka / fot. skz.sopot.pl
Około 60 zawodników rywalizować będzie w Sopocie o medale Mistrzostw Polski w klasie Mistral, które rozpoczynają się 8 września i potrwają do niedzieli. W gronie kobiet wystartuje m.in. nasza olimpijka Zofia Klepacka (YKP Warszawa), aktualna Młodzieżowa Mistrzyni Świata.

Do grona faworytek na pewno należeć będzie także Agata Brygoła (Baza Mrągowo) oraz jej młodsze koleżanki - zawodniczki Sopockiego Klubu Żeglarskiego Hestia Sopot - Małgorzata Białecka, szósta na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata i Maja Dziarnowska - aktualna Mistrzyni Świata Juniorów.
W gronie mężczyzn w walce o medale na pewno liczyć się będa zawodnicy SKŻ Hestia Sopot - Kamil Lewandowski (ubiegłoroczny Młodziezowy Mistrz Świata) oraz Łukasz Grodzicki - tegoroczny podwójny Młodziezowy Mistrz Świata, a także Maksymilian Wójcik - triumfator regat o Puchar Prezesa Ergo Hestia i 16. w ubiegłorocznych ME Mistrala (najlepszy debiut w kategorii seniorów)oraz Jan Suliński - brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów.

Na starcie zobaczymy także Piotra Myszkę (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Przemka Miarczyńskiego (SKŻ Hestia Sopot), który jednak potraktuje ten start treningowo (od roku nie pływał na Mistralu), jako element przygotowania do nowej klasy olimpijskiej R:SX Neil Pryde.

Zawodnicy pływać będą na jednej trasie w trzech flotach: - Seniorzy i Młodzieżowcy do 21 lat mężczyzni - Seniorzy i Młodzieżowcy do 21 lat kobiety - Juniorzy i Juniorki do 19 lat Medale przyznane będą w sześciu ww.kategoriach. A na koniec mała ciekawostka historyczna - pierwsze windsurfingowe Mistrzostwa Polski w Sopocie odbyły się w 1979 roku. Była to V edycja tej imprezy, ale pierwsza rozgrywana na akwenie morskim -poprzednie cztery edycje rozgrywano na jeziorach. Triumfatorem sopockich mistrzostw był w klasie ciężkiej (tak, tak wtedy była taka kategoria) Ryszard Cybulski - wtedy zawodnik gdańskiego klubu Neptun, członek założyciel Sopockiego Klubu Żeglarskiego, wieloletni trener, obecnie w Niemczech - będzie gościem najbliższych Mistrzostw Polski w Sopocie.

Program Regat:
czwartek, 8 września
godz. 11.00 - otwarcie regat w Klubie
godz. 11.55 - start do pierwszego wyścigu
piątek, sobota i niedziela, 9 - 11 września
godz. 11 - starty do wyścigów
niedziela, 11 września
godz. 16.00 - dekoracja zawodników i wręczenie medali w Klubie

A już za dwa tygodnie - 16 - 18 września - kolejne Mistrzostwa Polski w Sopocie, tym razem w Formule Windsurfing.

2005-09-07 - SKŻ Hestia Sopot /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty wodne - Windsurfing

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1