szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Paweł Szkopek na 21-szej pozycji w dziewiątej rundzie World Supersport
/ fot. szkopek.pl
W niedzielnym wyścigu mistrzostw świata klasy Supersport, jedyny permanentny polski motocyklista, występujący w rywalizacji najlepszych zawodników na maszynach produkcyjnych – Paweł Szkopek, zajął 21-szą lokatę.

Zwyciężył po raz pierwszy w tym sezonie Fabien Foret, który pokonał po zaciętej walce Sebastiena Charpentiera. 32-letni motocyklista Ten Kate zapewnił sobie w ten sposób końcowy triumf w klasyfikacji generalnej World Supersport.

Dzisiejszy dzień zaczął się dla naszego reprezentanta bardzo nieudanie. 30-letni zawodnik K+L Intermoto Czech Republic w porannym treningu warm-up chciał spróbować nowych ustawień zawieszenia, lecz w efekcie awarii chłodnicy olejowej Polak nie wyjechał w ogóle na tor van Drenthe w pobliżu Assen.

W rozegranym na dystansie 16-tu okrążeń wyścigu nie było lepiej. Brak możliwości sprawdzenia zawieszenia przed południem odbił się w najważniejszej rywalizacji tego weekendu dla polskiego jeźdźca. Problemy sprawiało Polakowi zwłaszcza przednie zawieszenie, którego nie udało się właściwie skontrolować.

Jeżdżący w barwach czeskiego zespołu motocyklista stracił na mecie 1’10.295 do zwycięzcy.