logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Zakończenie pikniku NIVEA Błękitne Żagle - Giżycko
/ fot. dimadve.com.pl
W niedzielę 14 sierpnia zakończył się w Giżycku XXVII piknik NIVEA Błękitne Żagle.

To druga taka giżycka impreza i podobnie, jak w zeszłym roku, była świetna zabawa. W regatach wystartowało 149. zawodników z klubów całej Polski. Piknik rozpoczął się już w sobotę 13 sierpnia wyścigiem o Błękitną Wstęgę.
Błękitnych żeglarzy przywitało słońce i burmistrz miasta - Jolanta Piotrowska - która przecięła błękitną wstęgę i tym samym dokonała otwarcia regat. Burmistrz miasta Giżycka nie opuściła najmłodszych zawodników i zagrzewała ich do walki, kibicując im z pontonu. Dzieciaki dzielnie zmagały się z wiatrem i wodą, dając popis swoich żeglarskich umiejętności. Niestety, pogoda spłatała uczestnikom figla. Deszcz i zbyt słaby wiatr uniemożliwiły przeprowadzenie pozostałych sobotnich wyścigów młodych Optimistów.

Po południu rozegrano wyścig oldboy`ów. Sędzia główny regat, Tomasz Sawukinas, wprowadził novum do regulaminu wyścigu. Zawodnicy, którymi głównie byli rodzice, mogli wybrać sobie spośród małych "optimiściarzy" załoganta. Oldboy`e świetnie poradzili sobie z brakiem wiatru i dzielnie wiosłowali, w tym nadzwyczajnym wysiłku wspierali ich liczni kibice. Zwycięzcą wyścigu został Mariusz Sołtysiak z UKS KET CHKŻ Chojnice.

   1 2 3   


2005-08-16 - aktivpress.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty wodne - Żeglarstwo

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1