logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Paweł Szkopek na drugim miejscu podium w Moście
/ fot. szkopek.pl
W niedzielnym wyścigu klasy Supersport 600, zaliczanym do klasyfikacji mistrzostw Polski, jedyny polski zawodnik startujący w pełnym cyklu mistrzostw świata, Paweł Szkopek, uplasował się na drugiej pozycji. Przed zawodnikiem czeskiego zespołu K+L Intermoto Czech Republic finiszował jedynie kolega z zespołu - Tomas Miksovsky. Zawody rozgrywano na czeskim obiekcie położonym w miejscowości Most.

Przez cały wyścig trwała zacięta rywalizacja pomiędzy duetem z World Supersport , a kilkoma innymi motocyklistami z Czech, którzy za wszelką cenę chcieli się pokazać przed własną publicznością. Jednak ton rywalizacji nadawali głównie koledzy z garażu Intermoto, tworząc fantastyczne widowisko.
Większość czasu prowadził rewelacyjny 29-letni Polak, mieszkający na stałe w Dobrzykowie. Jednak na ostatnim okrążeniu nie zdołał odeprzeć ataku swojego kolegi z drużyny i musiał zadowolić się drugą lokatą. Różnica na linii mety wyniosła zaledwie 0,159 sek. Niewiele brakowało, by walczącą o prowadzenie dwójkę wyprzedził Vaclav Bittman, który zawody zakończył jako trzeci.

"- Nie jestem zadowolony z tego, że dojechałem na drugiej pozycji, bo wiem, że mogłem być pierwszy. Na ostatnim zakręcie zetknęliśmy się z Tomasem i musiałem odpuścić, żebyśmy obaj się nie przewrócili. Cóż mogę dodać. Myślę, że wyścig był ciekawy i mógł się podobać, ale to nie była najważniejsza impreza. Teraz udamy się do Brands Hatch, na kolejną rundę mistrzostw świata i to jest zdecydowanie ważniejsze" - powiedział P. Szkopek.

Młodszy z braci Szkopków nie ukończył niedzielnych zawodów. 19-letni zawodnik ścigający się w European Supersport 600 upadł na prawym łuku podczas walki z Piotrem Kaczorem.

2005-07-31 - aktivpress.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Automoto - Motocykle

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1