logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Łukasz Grodzicki mistrzem świata!
Mistrz świata w klasie Mistral - Łukasz Grodzicki
Mistrz świata w klasie Mistral - Łukasz Grodzicki / fot. SKŻ Hestia Sopot
Łukasz Grodzicki (Sopocki Klub Żeglarski Hestia Sopot) zapewnił sobie tytuł Mistrza Świata Juniorów ISAF w klasie Mistral.

Podczas regat w koreańskim Busan Łukasz powtórzył ubiegłoroczny sukces swojego klubowego kolegi - Kamila Lewandowskiego, który zdobył tytuł Mistrza Świata Juniorów ISAF w Gdyni, także na dzień przed końcem regat. Małgosia Białecka zakończy Mistrzostwa na szóstej pozycji.

"- Tytuł Łukasza to ogromny sukces zawodnika, rodziców i klubu. Dzisiaj było jednak trochę nerwowo, silniejszy wiatr, agresywne trzy do czterech, fala i silna mgła która spowodowała że Łukasz w pierwszym wyścigu przehalsował się z pięciuset metrów i dopłynął na metę dopiero ósmy, ale najgroźniejsi konkurenci przypłynęli na czwartym i piątym miejscu, czyli nie odrobili pięciopunktowej teoretycznej straty i Łukasz tytuł Mistrza miał już w kieszeni." - powiedział trener Roman Budziński.
"Postanowiliśmy jednak ze Łukasz wystartuje w następnym wyścigu celem skorygowania nawigacji we mgle i ukończył go na trzecim miejscu. Gosia Białecka dzisiaj pływała bardzo nierówno - była dziewiąta i trzecia, ale praktycznie też nie musi już jutro płynąć - piątej Chinki juz nie wyprzedzi, a siódma Niemka musiałaby wygrać wyścig, aby być na remisie z Gosią, przy założeniu że Gosia nie bierze udziału w wyścigu." - dodał R. Budziński.

   1 2 3   


2005-07-21 - SKŻ Hestia Sopot /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty wodne - Windsurfing

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1