logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Szkopek 24. w Brnie
Paweł Szkopek
Paweł Szkopek / fot. szkopek.pl
Siódma runda mistrzostw świata motocykli produkcyjnych zawitała w ten weekend do czeskiego Brna. Startujący w klasie World Supersport Polak - Paweł Szkopek został sklasyfikowany na 24. pozycji.


Triumfował, po raz piąty w tym sezonie, Francuz Sebastien Charpentier, który wyprzedził na mecie dwóch Włochów - Michel´a Fabrizio i Gianluca Nannelli´ego. Polski zawodnik stracił do 32-letniego Francuza 1´06.357.
Poranny warm-up zapowiadał, że 29-letni mieszkaniec Dobrzykowa będzie mógł nawiązać bardziej wyrównaną walkę ze swoimi konkurentami. W 20-sto minutowym treningu motocyklista reprezentujący barwy teamu K+L Intermoto Czech Republic, wykręcił swój najlepszy czas na czeskim obiekcie - 2´10.022). Dało mu to 20. pozycję.
W samym wyścigu po udanym starcie, Szkopek został przyblokowany na drugim prawym zakręcie toru Masaryk, w wyniku czego spadł o pięć pozycji i nie potrafił już odrobić tej straty. Wprawdzie początkowe okrążenia polski motocyklista przejechał w niezłym, równym tempie, lecz w połowie szóstego kółka omal nie pożegnał się z dalszą rywalizacją. Na wyjściu z prawego zakrętu za stadionem nie wytrzymała przednia opona w motocyklu naszego zawodnika. Paweł zdołał jednak podnieść jeszcze motocykl do pionu i uniknął upadku, lecz niestety od tego momentu skończyły się jakiekolwiek nadzieje na zadowalający wynik. Na ostatnim zakręcie Polak agresywnym atakiem na Juliena Enjolras, wyszedł na 24. pozycję, na której ukończył wyścig.
"Nie potrafię nic powiedzieć, po prostu nie wiem, co się działo. Od pewnego momentu, jak omal nie wyleciałem z toru, miałem spore problemy z przyczepnością przedniego koła. Po wyścigu patrzyłem na oponę, która wyglądała nieźle, więc ciężko mi powiedzieć jaka była tego przyczyna. Może coś z zawieszeniem lub ciśnieniem powietrza w przednim kole. Podobne problemy miał Simone Sanna, który jechał w naszym zespole w tej rundzie" - powiedział po wyścigu Paweł Szkopek.
Kolejna, ósma, runda mistrzostw świata odbędzie się na brytyjskim torze Brands Hatch w dniach 5-7 sierpnia 2005.

2005-07-17 - szkopek.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Automoto - Motocykle

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1