logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Siódma próba Pawła Szkopka w MŚ
Paweł Szkopek
Paweł Szkopek / fot. szkopek.pl
Po raz pierwszy od dziewięciu lat, najlepsi motocykliści jeżdżący na maszynach produkcyjnych zawitają do Czech.


W nadchodzący weekend, 15-17 lipca, na torze Masaryk w pobliżu Brna odbędą się wyścigi siódmej rundy mistrzostw świata oraz piątej rundy Pucharów FIM. Serial FGSport ostatnio gościł u naszych południowych sąsiadów w 1996 roku.

Na berneńskim torze nie zabraknie i tym razem Pawła Szkopka. Dla jedynego polskiego zawodnika startującego w klasie World Supersport będzie to bardzo ważny wyścig. 29-letni motocyklista nie ukrywa, że na dobrym wyniku zależeć będzie zwłaszcza jego drużynie - K+L Intermoto Czech Republic. Czeski team, który debiutuje w pełnym sezonie mistrzostw świata, przed własną publicznością zapowiada walkę o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej.

Polski motocyklista bardzo dobrze zna tor Masaryk - jeden z najnowocześniejszych na świecie. Mieszkaniec Dobrzykowa miał okazję ścigać się na liczącym 5394 m obiekcie podczas startów w mistrzostwach Polski. W tym sezonie nasz reprezentant miał także zaplanowane jednodniowe testy na torze Masaryk. Niestety pogoda i sprawy organizacyjne pozwoliły Pawłowi na przejechanie zaledwie 18-tu okrążeń.

"Nagły deszcz i treningi innych zawodników spowodowały, że przejechałem wówczas zaledwie 18 okrążeń. Mimo iż znam ten tor doskonale z mistrzostw Polski, to nie będzie o wiele łatwiej. Przez cały rok się uczę jak jeździć na torach mistrzostw świata i tutaj także będę jeździł zupełnie inaczej niż do tej pory, zatem na niewiele zda się moja znajomość tego obiektu." - mówi Paweł Szkopek.

"Jak zwykle nie będzie łatwo, lecz postaram się w końcu o punkty w Europie. Zwłaszcza na tym torze byłoby miło pokazać się z dobrej strony. Zdaję sobie sprawę z tego, że mój zespół także chciałby się zaprezentować jak najlepiej w swoim kraju. Na pewno dam z siebie wszystko i pojadę na 100%. Brno jest początkiem drugiej połowy sezonu. Mam nadzieję, że będzie od teraz lepiej niż w pierwszej części, bo jak do tej pory ścigałem się tylko na nieznanych mi torach" - dodaje zawodnik.

Po sześciu eliminacjach Paweł Szkopek zajmuje 24. pozycję w klasyfikacji generalnej World Supersport, mając na koncie pięć punktów.

Dzień przed World Supersport odbędzie się wyścig piątej rundy European Superstock 600. W powstałej w tym roku klasie rangi mistrzostw Europy wystartuje młodszy brat Pawła, Marek Szkopek. 19-letni zawodnik polskiego zespołu Grandys Junior Racing nie zdołał w dotychczasowych czterech wyścigach zdobyć punktów. Dla młodego motocyklisty tor w Brnie jest również doskonale znany. Jednak i tym razem w gronie 31 młodych talentów nie będzie łatwo o pierwsze punkty mistrzostw Europy.

2005-07-13 - szkopek.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Automoto - Motocykle

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1