szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Szwedzi zwyciężają w Płocku!
/ fot. pztnw.org.pl
Po raz pierwszy w historii zwycięzcą turnieju głównego XI edycji międzynarodowych Mistrzostw Polski Tenisa na Wózkach Orlen Polish Open został Peter Wikstrom. Szwed zajmujący w rankingu światowym 13. pozycję wygrał z wymęczonym swoim kalendarzem startów Tadeuszem Kruszelnickim 2:0 w setach 7/6(4), 6/2. W turnieju żeńskim tryumfowała nasza Agnieszka Bartczak.

Wszystkie rozegrane w piątek i sobotę pojedynki finałowe stały na bardzo wysokim poziomie. Emocje nie opuszczały zapełnionych trybun do ostatniego gema.
    Wśród kobiet Agnieszka Bartczak pokonała 2:0 Anne Alenas. W kategorii second draw w singlach zwyciężył płocczanin Arkadiusz Stasiak, wygrywając z kolegą z klubu 2:0 (6/2, 6/1). W deblach kobiet triumfowały młodziutka Katherine Kruger i Anna Alenas. Najciekawszym pojedynkiem turnieju był finał debli main draw. Larsson/Wikstrom po dramatycznej końcówce pokonali debel Kruszelnicki/Felix 2:0 (6/1, 7/5).