szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Dąbrowski piąty, Czachor szósty w Rajdzie Orientu
/ fot. orlenteam.pl
Bardzo dobrze spisali się polscy motocykliści w zakończonym w sobotę Rajdzie Orientu. Marek Dąbrowski zajął piąte, a Jacek Czachor szóste miejsce w klasyfikacji tureckiego wyścigu. Ponadto Czachor uplasował się na drugiej pozycji w klasie 450 c.c.

W Turcji zwyciężył ubiegłoroczny triumfator rajdu Dakar - Ciril Despres. Francuz przez niemal cały dystans toczył zaciętą walkę z mistrzem świata w klasie 450 c.c. Chilijczykiem Carlo De Gavardo. Dopiero na przedostatnim, szóstym etapie Despres uzyskał zdecydowaną przewagę, a Chilijczyk spadł na czwarte miejsce.
Dla Dąbrowskiego był to pierwszy start po poważnym wypadku, któremu uległ podczas marcowego rajdu Patagonia - Atacama, w Ameryce Południowej. Również Jacek Czachor pojawił się na starcie rajdu po trzymiesięcznej przerwie.