logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Aktualności w tenisie na wózkach - Orlen Polish Open
Puchar Pofamu i prezydenta Wejherowa zdobył Mariusz Śmietanka. W finale pokonał on Krzysztofa Aksamitowskiego. Śmietanka podczas całego turnieju nie stracił ani jednego seta, oddając we wszystkich meczach nieco więcej niż kilka gemów.
     Bardziej zacięty wydawał się turniej pocieszenia. Zwyciężył w nim Paweł Miętrkiewicz, pokonując w finale Andrzeja Bułakowskiego 2:1.

Puchar Pofamu zorganizowany przez Polski Związek Tenisa na Wózkach i Pofam Poznań przeznaczony jest dla tenisistów z dalszych miejsc rankingu krajowego. Ci najlepsi do niedzieli reprezentować będą nasz kraj w Drużynowych Mistrzostwach Świata w holenderskim Groningen. Wyniki MŚ po zakończeniu turnieju - tylko w Aktivpro.
     Po powrocie z MŚ cała reprezentacja Polski uda się do Płocka na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Tenisa na Wózkach Orlen Polish Open. Wystartuje w nim 54 zawodniczek i zawodników z 9 krajów. Impreza zyskała wysoką rangę ITF 2, zostanie rozegrana w Miejskim Ośrodku Sportu w Płocku, ul. Sportowa 1 w dniach 28.06-02.07. Pula nagród wynosi 11.000 $.