szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Oslo zdobyte!
/ fot. fdsw.org.uk
Więcej medali niż przypuszczano przywiozą z otwartych Mistrzostw Norwegii w Oslo polscy pingpongiści niepełnosprawni. Sukces tym większy, że w polskich szeregach tym razem zabrakło Natalii Partyki.

Partykę zastąpiła Małgorzata Grzelak, która wygrała turniej singlowy Open. Na dodatek wspólnie z Krystyną Jagodzińską (3. w turnieju Open) wygrała turniej drużynowy Open. Dobrze wypadli mężczyźni. Mirosław Kowalski i Adam Jurasz zwyciężyli w klasie 6-7, Sebastian Powroźniak i Maciej Bieniasz-Krzywiec - zajęli 3. miejsce w klasie 10. Miłą niespodziankę sprawili nam tenisiści stołowi na wózkach (osobna kategoria tej dyscypliny). Niespodziewanie srebro wywalczyła para Rafał Lis-Mariusz Czerwiński. Tym samym kolorem medalu cieszy się Alicja Szuta. Trzecie miejsca w swoich kategoriach zajęły Mirosława Masłowska i Barbara Barszcz.
     "Cieszymy się z tych zdobyczy - mówi z Oslo Elżbieta Madejska, trenerka polskiej kadry - wywozimy stąd więcej, niż można było sobie wymarzyć. Nie zawiedli nas "wózkowicze". Szczególne postępy poczynili po ostatnim zgrupowaniu w Wiśle" - dodaje.
     W rękach Elżbiety Madejskiej znajduje się przyszłość naszego pingponga. Natalia Partyka nie uczestniczyła w turnieju, dając pole do popisu swoim koleżankom i kolegom z kadry. Ci wykorzystali to bez skrupułów.