Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Dwanaście medali Polaków w mistrzostwach Europy
Paolo Mari (Włochy), Wojciech Wasilewski (Polska), Albert Szczygielski (Polska) / fot. Wojciech Sosnowski
Marek Borowicz (Polska), Gunnar Paasche (Niemcy), Jose Rebolo (Portugalia) / fot. Wojciech Sosnowski
Alfred Chodkiowski (Polska), Waldemar Nol (Polska), Ivan Horacek (Czechy)
Alfred Chodkiowski (Polska), Waldemar Nol (Polska), Ivan Horacek (Czechy) / fot. Wojciech Sosnowski
zobacz wiecej zdjea
Dwanaście medali, w tym cztery złote, zdobyli polscy zawodnicy w rozgrywanych w Białymstoku mistrzostwach Europy w kulturystyce i fitness juniorów i weteranów.

Wśród weteranów mistrzami Europy w kulturystyce open zostali: Wojciech Wasilewski (kat. wiek. 40-49 lat) oraz Waldemar Not (pow. 49 lat). Srebrne medale zdobyli: Marek Borowicz (kulturystyka do 90 kg, 40-49 lat) i Alfred Chodkowski (kulturystyka open, pow. 49 lat). Na najniższym stopniu podium stanęli: Albert Szczygielski (kulturystyka open, 40-49 lat) i Wiesław Kruk (kulturystyka pow. 90 kg, 40-49 lat).
Nie gorzej od starszych kolegów zaprezentowali się nasi juniorzy, którzy również zdobyli sześć medali. Ewelina Barej została mistrzynią Europy w fitness gimnastycznym pow. 160 cm. Na najwyższym stopniu podium stanął również kulturysta Tomasz Słodkiewicz w kategorii powyżej 75 kg.
W kategorii open fitness sylwetkowego na podium znalazło się dwóch Polaków: Dominik Brzuszkiewicz (srebro) i Maciej Ropiak (brąz).
Na trzecim miejscu zawody ukończyli również: Magdalena Krasuska w fitness sylwetkowym i Rafał Klimczuk w kulturystyce do 75 kg.
Polska reprezentacja zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej .