logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Tai Chi i Wushu na pikniku
Pokaz Tai Chi
Pokaz Tai Chi / fot. Mariusz Sroczyński
Jedną z atrakcji Warszawskiego Pikniku Internautów będą pokazy Tai Chi i Wushu.

Prezentację Tai Chi poprowadzi Mariusz Sroczyński - założyciel i dyrektor Szkoły Tai Chi Chuan - YMAA Warszawa, oficjalnego oddziału znanej międzynarodowej organizacji Yang´s Martial Arts Association.
W pokazie Wushu uczestniczyć będą reprezentanci Polski: Michał Borawski, Andrzej Topczewski, Michał Ignatowicz i Bartosz Pfeifer.
Tai Chi Chuan to starochińska sztuka relaksu, koncentracji i samoobrony. Liczy sobie ponad 1000 lat, a obecnie jest znana , ceniona i praktykowana przez miliony ludzi na całym świecie. Tai Chi to system ćwiczeń oddechowo-ruchowych, który swoją skuteczność zawdzięcza świadomemu połączeniu ruchu, oddechu i umysłu. W Tai Chi wszystkie ćwiczenia wykonuje się w sposób naturalny, tak by odczucia były przyjemne i by doprowadzić ciało w każdym możliwym aspekcie do harmonii.
Współcześnie Tai Chi cenione jest nie tylko jako chińska sztuka walki, ale również jako gimnastyka relaksacyjna, ćwiczenia rehabilitacyjne, lecznicze, sztuka koncentracji, rekreacja, choreografia, psychoterapia, filozofia.
Coraz częściej Tai Chi doceniane jest jako skuteczna metoda rehabilitacji, stosowana przy schorzeniach układu ruchowego, a również układu krwionośnego i oddechowego.

2005-06-02 - aktivpress.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Inne szaleństwa - Tai Chi

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1