logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Paweł Szkopek jedzie do Silverstone
Paweł Szkopek
Paweł Szkopek / fot. szkopek.pl
    W najbliższy weekend na brytyjskim torze Silverstone zostanie rozegrana piąta runda mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych. Wśród 29-ciu motocyklistów zgłoszonych do wyścigu World Supersport wystartuje Paweł Szkopek, który w sezonie 2005 stał się pierwszym etatowym Polakiem w cyklu organizowanym przez FGSport.

    W dotychczasowych czterech rundach zawodnik K+L Intermoto Czech Republic startował ze zmiennym szczęściem. Po rozpoczynających sezon występach w Katarze i Australii, z których 29-letni motocyklista przywiózł łącznie 5 punktów, szczęście wyraźnie opuściło naszego zawodnika. Bolesna kontuzja odniesiona w Walencji oraz defekt motocykla na torze Monza sprawiły, że mieszkaniec Dobrzykowa nie powiększył swojego dorobku punktowego.
    Rozgrywana na Silverstone piąta runda World Superbike i Supersport określana będzie mianem europejskiej, na wzór wyścigów Formuły 1 i MotoGP.
    Obiekt Silverstone został ostatnio znacznie zmieniony. Organizatorzy postanowili skrócić dystans jednego okrążenia do 3561 metrów. W ten sposób zlokalizowany w Northamptonshire tor stał się najkrótszym w tegorocznym kalendarzu. Dodatkowo w niedzielnych wyścigach motocykliści będą mieli do pokonania aż 18 zakrętów.
     "Jadę do Silverstone z nadzieją na lepszy występ niż w poprzednich europejskich rundach. Nie znam tego obiektu, nigdy tam nie byłem, więc ciężko jest mi się wypowiadać o moich szansach. Wygląda na to, że Silverstone powinno mi bardziej odpowiadać, gdyż będzie tam sporo hamowań, na których nieźle wypadam. Na pewno chciałbym przywieźć z Wielkiej Brytanii kolejne punkty do klasyfikacji mistrzostw świata." - powiedział Paweł Szkopek.
     "Nadal nie jestem w pełni sprawny, lecz kontuzja nie powinna mi już bardzo przeszkadzać w jeździe. Wprawdzie jeszcze mam pewne problemy z barkiem, ale nie zażywam żadnych środków przeciwbólowych, więc na pewno jest lepiej. W Wielkiej Brytanii będziemy mieli także nowe silniki, zatem dam z siebie wszystko" - zapewnił nasz reprezentant.
    Tor Silverstone będzie także gościł trzecią rundę European Superstock, w której startuje Marek Szkopek. 19-letni zawodnik polskiego zespołu Grandys Junior Racing wybiera się do Wielkiej Brytanii po pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy. W poprzednich wyścigach mieszkaniec Dobrzykowa dwukrotnie nie zdołał dojechać do mety wśród piętnastu najszybszych motocyklistów, borykając się zwłaszcza z problemami technicznymi swojego Suzuki GSX-R 600.

2005-05-24 - szkopek.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Automoto - Motocykle

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1